Český rozhlas loni dosáhl zisku 2,1 mil. Kč

úterý, 29. srpna 2017, 10:25 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas loni i přes vyrovnaný rozpočet dosáhl zisku 2,1 milionu korun. O rok dříve byl profit 17,5 milionu Kč. Rozpočet počítal s výnosy i náklady 2,205 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou v pondělí schválila rada Českého rozhlasu.

Rada ČRo také schválila odměnu generálnímu řediteli Renému Zavoralovi za první pololetí v maximální výši 480 000 korun. Odměna může dosáhnout až trojnásobku jeho měsíčního platu. Rozhoduje se na základě plnění kritérií, mezi které patří dodržování kodexu a zákona o ČRo, dodržování nařízení rady, kvalita předkládaných materiálů radě, plnění kandidátského projektu, podíl stanic ČRo na poslechovosti a hospodaření podniku.

Letos ČRo hospodaří s rozpočtem 2,236 miliardy korun. Od září změnil strukturu nákladů a výnosů v reakci na dopady novely zákona o DPH. Vedle toho zvýší letošní investice ze 125 na 150 milionů korun a osobní náklady o 15 milionů Kč. Na druhé straně očekává úspory ve správě majetku a v technice.

Hlavním zdrojem výnosů ČRo jsou příjmy z rozhlasového poplatku, které mají letos dosáhnout 2,07 miliardy korun, loni byly 2,05 miliardy. Výše poplatku je 45 Kč měsíčně pro fyzické i právnické osoby. U občanů se vybírá bez ohledu na množství přijímačů v domácnosti, právnické osoby platí stejnou částku za každý držený nebo vlastněný rozhlasový přijímač.

-čtk-