ČEZ investuje do sdílené mobility ekologických aut

čtvrtek, 31. srpna 2017, 07:05 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina ČEZ investuje přes kapitálový fond Inven Capital do francouzské společnosti Vulog, globálního lídra v poskytování technologií pro sdílenou mobilitu ekologických aut ve městech. „Investicí do společnosti Vulog podporujeme rozvoj ekologické dopravy ve městech, protože díky carsharingu narůstá využití aut až na 100%, a to dělá z investic do elektrických aut a dobíjecí infrastruktury ekonomicky návratné podnikání. Věřím, že díky nové investici dále posílíme naše know-how v oblasti konceptu chytrých měst a současně pomůžeme této platformě proniknout na další světové trhy, mimo jiné i do České republiky,“ přibližuje novou investici Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

Vulog působí na čtyřech kontinentech. „Mladá generace lidí mezi 20–30 lety již nevidí ve vlastnictví aut společenskou hodnotu, ale raději je sdílí dle svých momentálních potřeb. Také rodiče s dětmi již stále častěji nejdou cestou nákupu druhého auta do rodiny, ale raději volí pronájem. Světový trh carsharingu roste a očekáváme, že  do roku 2020 vyroste na  více než čtyřnásobek,“ vysvětluje Petr Míkovec, generální ředitel Inven Capital.

vulog-app-1

Vstup do společnosti Vulog je v pořadí pátá investice Inven Capital do cleantech společnosti, všechny předchozí měly původ v Německu. Jedná se o investice do firmy Sunfire, jež rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby energetické technologie přispívající ke snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů, a také do společnosti sonnen, světové jedničky ve výrobě inteligentních bateriových systémů na skladování energie pro domácnosti. Investicí do společnosti tado° ČEZ vedle zákaznických řešení v oblasti elektrické energie vstoupil i do sektoru chytrých termostatů pro regulaci tepla, resp. chlazení. V letošním roce zainvestoval do společnosti Cloud & Heat Technologies, která vyvinula technologii na energetické využití tepla pocházejícího z lokálních datacenter.

-stk-