Druhá řada seriálu První republika půjde od 8. září

pátek, 25. srpna 2017, 07:05 Aktuality, TV MediaGuru

Druhá řada třináctidílného seriálu První republika, která bude rehabilitovat hlavní postavu Jaroslava Valenty, odstartuje na obrazovkách České televize (ČT) v pátek 8. září. Děj se posune do roku 1928, kdy se Jaroslav v podání Jiřího Vyorálka vrací domů z vězení odhodlaný získat zpátky respekt ve společnosti i úspěch v obchodu. Připravuje se už také třetí série.

"Myslím, že třetí série bude v duchu té druhé. Bude to hodně o dramatech, která se dějí v té rodině, sága rodu Valentů pokračuje dál. Posouváme se pouze o půl roku dopředu a sehraje tam velkou roli německá otázka a sport," řekl ČTK režisér Biser A. Arichtev.

První řadu seriálu První republika se setkala s úspěchem, vidělo ji v průměru 1,3 milionů diváků starších 15 let. Na druhé straně i s kritikou. Například proto, že i když je pod seriálem podepsáno několik odborných poradců na historii, vyskytlo se v něm několik historických chyb.

První republika II, foto: Česká televize
První republika II, foto: Česká televize

Dobový seriál První republika mapuje na pozadí osudů rodiny Valentových vývoj československé společnosti v meziválečném období. V hlavních rolích se opět objeví Ján Koleník, Jan Vlasák, Veronika Arichteva a další. Nechybí ani Markéta Plánková, u níž v internetové diskuzi seriálu diváci obdivují její krásu, ale zároveň jí vyčítají absenci emocí. Novými postavami v seriálu jsou například Eliška (Brigita Cmuntová) a poručík Jan Andrle (Vladimír Polívka).

"V druhé sezoně zachováme základní atributy tohoto výpravného seriálu, rodinné osudy, napětí i dějové vazby na milníky meziválečného Československa," uvedl kreativní producent seriálu Jan Maxa. "Dotkneme se i historicky signifikantních okamžiků, ať už to budou oslavy desátého výročí existence republiky, ženská emancipace ve dvacátých letech, rozvoj automobilismu nebo postavení legionářů v poválečné ekonomice a společenském životě," dodal.

V dvaadvacetidílné první sérii se objevily více než dvě stovky herců a 1500 komparzistů. Pro výpravný seriál bylo vyrobeno přes 2700 kostýmů. I ty se staly předmětem kritiky, stejně jako věrohodnost dobového seriálu z vyšší společnosti.

-čtk-