Komerční banka od září podpoří nové běžné účty

pátek, 11. srpna 2017, 10:34 Aktuality, Reklama MediaGuru

Začátkem srpna představila Komerční banka svůj nový koncept běžných účtů, marketingově je začne podporovat od září. „Naši klienti už nebudou muset u nových účtů přemýšlet nad tím, zda si poslali na účet dost peněz, nebo jestli v daném měsíci uskutečnili požadovaný počet transakcí pro to, aby získali výhodnější podmínky vedení účtu. Chtěli jsme zjednodušit nabídku účtů tak, aby byla pro klienty srozumitelná a každý si mohl vybrat účet, který splní jeho potřeby,“ uvedl Leoš Souček, zástupce výkonného ředitele pro marketing a komunikaci KB.

V rámci nového konceptu přichází Komerční banka se čtyřmi základními účty – MůjÚčet, MůjÚčet Plus, MůjÚčet Gold a TOP nabídka. Základní Můj Účet je zdarma a jeho součástí je debetní karta, internetové i mobilní bankovnictví s bezpečnostním řešením IBM Trusteer a platební karta se všemi výběry z bankomatů KB. MůjÚčet Plus za 39 korun navíc nabízí všechny odchozí a příchozí elektronické transakce a dva výběry z bankomatů ostatních bank. MůjÚčet Gold za 169 korun k tomu přidává výběry zdarma ze všech bankomatů v České republice i zahraničí, prémiové cestovní pojištění i asistenční služby pro auto. TOP nabídka za 490 korun, jež cílí na prémiové klienty, umožní mimo jiné i vedení účtu v cizí méně.

„V komunikaci běžných účtů se chceme zaměřit zejména na transparentnost naší nabídky. Spíše než, že je něco zdarma, zdůrazníme, že naše účty neobsahují žádné dodatečné podmínky,“ vysvětluje pro MediaGuru.cz Patrice Begue, výkonný ředitel úseku Marketing a komunikace Komerční banky. I z tohoto důvodu je na klíčovém vizuálu, propagující MůjÚčet Plus, uvedena cena. Cílit chce společnost především na lidi nad 30 let s průměrným a nadprůměrným příjmem, kteří jsou racionální až cenově senzitivní. Jejich klíčovou potřebou má být z pohledu KB transparentní řešení, odstranění starostí s podmínkami, jasná cena a férový přístup.

kb_bezneucty

Kampaň začne 28. srpna na pobočkách, od 18. září na ni naváže komunikace v televizi, rádiu, kině, tisku, outdooru a na internetu. Pod kreativní částí je podepsána agentura Ogilvy, o média se stará PHD.

Spolu s tím plánuje Komerční banka i podporu svého studentského účtu G2.2, pro kterou využije televizního sponzoringu, rádia i komunikace na internetu a sociálních sítích. Připraveny jsou i materiály na míru speciálním akcím či místům.

Vedle nabídky běžných účtů připravila Komerční banka novinku MůjÚčet Junior, určený pro děti od 6 do 18 let. Na tomto účtu rodiče sami nastavují limity pro ovládání účtu a platby a zároveň mají plnou kontrolu o pohybu na účtu. Vedení účtu je zdarma, součástí je internetové bankovnictví, příchozí transakce, debetní karta s vlastním designem karty, ale i možnost nastavit dítěti notifikační SMS o stavu jeho účtu. Marketingová podpora je plánována až na příští rok.

-stk-