Na festivalu Future Port vystoupí kyborg Harbisson

neděle, 03. září 2017, 08:56 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Ve čtvrtek 7. září se v prostorách Pražské tržnici bude konat futuristický festival s konferencí Future Port Prague, který představí vize budoucnosti z oblastí mobility, virtuální reality, internetu věcí, dronů, zdravotnictví a nových materiálů.

V rámci festivalu vystoupí i první úředně uznaný kyborg světa Neil Harbisson. Od narození barvoslepý člověk, který o sobě říká, že sám je technologií. Hovořit bude o tom, jak díky voperované sondě slyší barvy, jak vnímá svět a jak svět vnímá jeho. Ve svém životě se věnuje tvorbě hudebních portrétů, kreslení zvuku měst a natáčení uměleckých filmů. Rovněž založil The Cyborg Foundation, neziskovou organizaci podporující kyborgy a lidi, jež se jimi chtějí stát.

neilharbisson
Neil Harbisson, první úředně uznaný kyborg na světě, který se svou anténou může nechat vyfotit i do cestovního pasu (foto: TedEx).

„Neil je pro nás žijícím důkazem toho, že s pomocí technologií můžeme vyřešit mnohé zdravotní, ekologické či společenské problémy,“ říká zakladatel a vizionář Future Port Prague Martin Holečko a věří, že se právě Praha tak dostane na technologickou mapu Evropy, kam patří. „Žijeme v neobyčejné době, kdy každý z nás může přispět k řešení velkých problémů lidstva a rychle se rozvíjející technologie jsou k tomu mocným nástrojem. Právě v tomto směru můžeme využít český potenciál a stát se centrem technologií udávajícím trendy v celé Evropě,“ dodává Holečko.

Kromě Neila Harbissona promluví na festivalu i Liviu Babitz, zakladatel první firmy na výrobu biotechnologických zařízení Cyborg Nest, které slouží k vylepšení vlastního těla.

Více informací o konferenci se dozvíte zde.

-stk-