Volby: Seznam spustil živé přenosy ze zákulisí lídrů

čtvrtek, 5. října 2017, 08:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Zpravodajská redakce Seznam.cz připravila v rámci volebního speciálu online streamydvou představitelů politických stran s nejvyšší podporou voličů podle výzkumu agentury Median: Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka. Seznam.cz nabízí pohled na dění kolem těchto lídrů hodinu po hodině.

„Zkusíme politickou předvolební kampaň přinést přímo k lidem, do jejich počítačů a mobilů. Nebudeme do práce obou politiků vstupovat, jen ji chceme pomocí kamer snímat a v syrové podobě zprostředkovat voličům,“ uvedl  Jakub Unger, šéfredaktor zpravodajství Seznam.cz. „Je to další experiment nejen pro redakci, ale také pro politiky. Věříme, že pochopí, že volby jsou věc veřejná a kamery Seznamu si oblíbí,“ dodává Unger.

Vlastní prostor ve volebním projektu mají dostat názory diváků nahrávané pomocí aplikace formou videokomentářů, díky kterým mohou do obsahu Seznam Zprávpromlouvat. Nově se bude výběr z těchto diváckých příspěvků objevovat i v politických pořadech.

Až do voleb nabídne Seznam.cz sérii tematických duelů s představiteli všech relevantních politických uskupení. Názorové střety o hlavních tématech voleb vyvrcholí 11. října duelem Milana Chovance (ČSSD) a Jaroslava Faltýnka (ANO).

Již 6. října odstartují rovněž volební verze pořadu Výzva s názvem Výzva: Speciál, který pro Seznam Zprávy připravují Jiří Kubík a Jindřich Šídlo. V prodloužené verzi pořadu bude otázkám postupně čelit deset lídrů největších politických stran.

Na stránce volebního speciálu Seznam Zpráv najdou uživatelé rovněž analýzy (ne)splněných politických slibů, původní zpravodajství či například přehled politických debat, které Seznam.cz pořádal na letních festivalech.

Mimořádnou podobu má mít ivolební víkend. Komponovaný program živých přenosů, zákulisních reportáží a datových analýz vytvoří Seznam.cz v několika vzájemně propojených zpravodajských studiích Seznam.cz.

-mav-