Marketing ve Wüstenrotu povede Michal Pokluda

čtvrtek, 12. července 2018, 11:45 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Úsek Produkt, marketing a podpora prodeje finanční skupiny Wüstenrot od července řídí Michal Pokluda.

Michal Pokluda, zdroj: Wüstenrot

Michal Pokluda, zdroj: Wüstenrot

Na pozici ředitele úseku Produkt, marketing a podpora prodeje finanční skupiny Wüstenrot nastupuje od 16. července Michal Pokluda.

„Chci se zaměřit zejména na transformaci útvarů a produktů. Zároveň je před námi velká výzva v podobě vytyčeného cíle do tří let zdvojnásobit tržní podíly v hlavních produktových kategoriích. Proto budeme klást důraz především na efektivitu a jednoduchost. A to nejen z pohledu klientů, ale i finančních poradců,“ uvádí Michal Pokluda.

Michal Pokluda se zaměřuje na oblasti řízení produktů, marketingu, inovací a rozvoj obchodu již více než devatenáct let. Do Wüstenrotu přichází z mBank, kde od roku 2013 zastával pozici Head of Business Development, Produktů a Marketingu. V posledních třech letech pak byl hlavním architektem produktového portfolia mBank. Před nástupem do mBank působil v ČSOB, Citibank a kariéru začínal v eBance.

Vystudoval obor Finance a bankovnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, posléze získal titul MBA na University of Pittsburgh, KATZ Graduate School of Business v USA. V zahraničí sbíral také část praktických zkušeností, pracoval například v bankovním sektoru v americkém Minneapolis v Minnesotě.

-stk-