BAT spolu s influencery představuje novinku Lyft

pondělí, 7. října 2019, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

British American Tobacco uvádí na trh novinku v podobě nikotinových sáčků Lyft. Podpoří ji na sociálních sítích i prostřednictvím promo akcí.

British American Tobacco uvádí na český trh Lyft, zdroj: BAT.

British American Tobacco uvádí na český trh Lyft, zdroj: BAT.

Po cigaretové alternativě Glo přichází společnost British American Tobacco s další produktovou novinkou v podobě nikotinových sáčků Lyft. Podpoří ji PR kampaň i komunikace na sociálních sítích, jež bude probíhat ve spolupráci s influencery. Rovněž se počítá i s promo akcemi.

Lyft představuje alternativu tzv. snusu, tedy porcovaného tabáku či sáčku obsahující speciální náplň z tabákových listů k orálnímu užití. Žvýkací tabák však ve své původní podobě nemůže být vzhledem k evropské legislativě u nás už distribuován. Česká republika je po Švédsku, Rusku, Velké Británii a Švýcarsku pátým evropským trhem, kde je novinka uváděna.

Nikotinové sáčky, které se jen vloží pod horní ret na max. 30 minut, jsou určeny těm, kteří nemohou či nechtějí užívat nikotin v tradičních formách, například při dlouhých cestách, časové zaneprázdněnosti nebo ze společenských důvodů, ať už na pracovišti, v kině, na autobusové zastávce, či při obchodním jednání.

Na českém trhu jsou dostupné tři různé varianty příchutí, respektive pět variant odlišné mírou obsahu nikotinové složky: Lyft Polar Mint (easy, medium), Lyft Berry Frost (easy, medium) a Lyft Ice Cool (strong). Jedno balení v kulaté krabičce obsahuje 20 sáčků a je prodáváno za doporučenou maloobchodní cenu 99 Kč výhradně v síti trafik a obchodů s tabákovými potřebami.

Marketingová podpora, jež je v důsledku legislativy velmi omezena, počítá s PR kampaní a komunikací na Facebooku a Instagramu. Do ní se zapojí influenceři, například make-up artistka Koki, barber Laky Royal a rapper Sergei Barracuda. V podobě hosteskového samplingu byly sáčky Lyft představeny už v rámci letních festivalů Colours of Ostrava a High Jump. Promo akce podobného typu plánuje BAT i do budoucna, příští rok se Lyft kupříkladu opět představí na Colours of Ostrava.

Hostesky budou na promo akce oblečeny do modrobílé kombinace, zdroj: BAT.

Hostesky budou na promo akce oblečeny do modrobílé kombinace, zdroj: BAT.

BAT není jediná firma, která investuje do alternativ ke klasickým cigaretám. Philip Morris nabízí svůj Iqos, JTI nedávno na trh uvedla bezúdržbovou e-cigaretu Logic Compact.

-stk-