Publicis Groupe sestěhuje své agentury do Docku

středa, 2. října 2019, 09:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Komunikační skupina Publicis Groupe se na jaře 2020 přestěhuje do nových kanceláří v Docku v pražské Libni.

Publicis Groupe se na jaře 2020 přestěhuje do Docku v Libni, zdroj: Publicis Groupe.

Publicis Groupe se na jaře 2020 přestěhuje do Docku v Libni, zdroj: Publicis Groupe.

Vedle skupiny WPP, která se bude v roce 2021 stěhovat do Holešovic, na českém trhu sestěhuje své agentury na jedné místo i Publicis Groupe. Ta se na jaře 2020 přestěhuje do nových kanceláří v multifunkční čtvrti Dock v pražské Libni.

Do nového sídla se přesune všech 450 zaměstnanců třinácti agentur skupiny, které dosud sídlily na dvou adresách v Holešovicích a na Smíchově. Stěhování do společných prostor je dalším krokem v dlouhodobé integraci Publicis Groupe, která má v duchu přístupu „Power of One“ usnadnit spolupráci mezi specialisty napříč celou skupinou.

Větší část Publicis Groupe, konkrétně agentury Zenith, Spark Foundry, Starcom, Starlink, Blue 449, Performics, PMX, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett, Publicis Praha a Newcast, dnes sídlí v Jankovcově ulici v Holešovicích. Agentury Kindred a Red Media, které se ke skupině přičlenily loni po akvizici Kindred Group, dosud zůstávaly v původních kancelářích v Drtinově ulici na Smíchově. Sestěhování na společnou adresu proběhne na přelomu května a června 2020.

„Omezená kapacita současných kanceláří nám po akvizici Kindred Group nedovolila sestěhovat všechny agentury na jednu adresu. Hledali jsme proto nové sídlo, kde bychom mohli v duchu Power of One naplno rozvinout potenciál integrované komunikační skupiny a vytvářet tak pro klienty ucelená řešení napříč disciplínami. Prostory v Docku jsme si mohli přizpůsobit přesně podle našich potřeb, a tak zde bude vedle kanceláří jednotlivých agentur také dostatek pracovních zón pro agilní týmy sestavené na míru jednotlivým klientům ze specialistů všech našich týmů,“ řekl Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe pro střední Evropu. 

Nové sídlo Publicis Groupe se bude nacházet v nově vyrůstající multifunkční čtvrti Dock na pomezí Libně, Karlína a Holešovic. Společnost zde bude největším nájemcem administrativní budovy Dock in Four, kde obsadí dvě horní patra o celkové ploše 5000 m² s možností dalšího růstu. Nové kanceláře budou mít také balkóny a terasy, z nichž bude výhled na marinu a relaxační zónu v oblasti slepých ramen řeky.

Publicis Groupe obsadí v Docku dvě patra o ploše 5000 m2, zdroj: Publicis Groupe.

Publicis Groupe obsadí v Docku dvě patra o ploše 5000 m2, zdroj: Publicis Groupe.

Dock se nachází v blízkosti dvou slepých ramen Vltavy, zdroj: Publicis Groupe.

Dock se nachází v blízkosti dvou slepých ramen Vltavy, zdroj: Publicis Groupe.

Dock se nachází v blízkosti dvou slepých ramen Vltavy. Součástí projektu jsou kromě komerčních a rezidenčních ploch také restaurace, kavárny a velké množství relaxačních zón. Vedle přístaviště s půjčovnou člunů a šlapadel budou moci zaměstnanci zdejších firem využít přímé napojení na cyklostezku, fitness centrum, přístup do rozlehlých Thomayerových sadů a nový park, který bude dokončen společně s budovou Dock in Four. Místo je také dostupné městskou hromadnou dopravou.

Developerem projektu Dock je skupina Crestyl. Pronájem kanceláří nové centrály zprostředkovala společnost Procházka & Partners.

-stk-