Lidl testuje přes věrnostní program placení mobilem

pátek, 1. listopadu 2019, 11:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Po otestování ve Španělsku chce nyní Lidl rozšířit svou platební aplikaci Lidl Pay do dalších zemí. Věrnostní program Lidl Plus zkouší už i na Slovensku.

Nová platební aplikace Lidl Pay funguje přes věrsnotní program Lidl Plus, zdroj: web Lidl Španělsko.

Nová platební aplikace Lidl Pay funguje přes věrsnotní program Lidl Plus, zdroj: web Lidl Španělsko.

Po několika měsících testování ve Španělsku chce obchodní řetězec Lidl rozšířit svou novou platební aplikaci Lidl Pay do dalších minimálně dvou zemí. Pilotní projekt plateb byl údajně zahájen v červenci letošního roku a služba je nyní dostupná na všech prodejnách ve Španělsku. Řetězec se navíc chystá spustit aplikaci v Dánsku a Rakousku a následně také v Německu.
 
Rozhodnutí padlo poté, kdy bylo přes aplikaci úspěšně provedeno již 70 tisíc plateb. Možnost placení je integrována do aplikace Lidl Plus, což je virtuální věrnostní karta, která zákazníkům nabízí různé slevy a speciální nabídky. Aplikace pracuje na základě QR kódů.

V současné době věrnostní program Lidl Plus používá řetězec v Rakousku, Dánsku, Polsku, Španělsku a Německu. Ne všechny země, které věrnostní program mají, ale zároveň mohou využívat aplikaci Lidl Pay. Aktuálně od října Lidl Plus testují na Slovensku, ale pouze pro zaměstnance a od začátku roku by pak měl začít fungovat i pro zákazníky. Jak nedávno potvrdil pro Mediguru Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika, i tuzemský Lidl o věrnostním programu vážně přemýšlí a pokud se v zahraničí osvědčí, bude uvažovat o jeho zavedení.

Lidl na Slovensku spustil začátkem října navíc e-shop (jak uvedl server Stratégie.sk), nabízet v něm bude stejně jako v ČR sekce - módu, dílna a zahrada, sport a volný čas, bydlení, domácnost a dětský svět. Sortiment se bude postupně rozšiřovat o další výrobky. Slovensko je sedmou zemí, kde řetězec online prodej provozuje, po Německu, Belgii, Nizozemí, ČR, Polsku a Španělsku.

-zue-