Mafra na Slovensku zfúzuje s dřívější Bauer Media

úterý, 22. října 2019, 16:50 Tisk, Slovensko MediaGuru

Mafra na Slovensku spojí své společnosti, které operují na trhu tištěných médií.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Oficiálně k 1. lednu 2020 se sloučí společnosti Mafra Slovakia a Mafra Slovakia Print (dřívější Bauer Media). „Na konci tohoto procesu firma ponese název Mafra Slovakia. Půjde o standardní proces spojení dvou společností, přičemž mnoho synergických procesů už pochopitelně proběhlo," odpověděl na otázky MediaGuru.cz výkonný ředitel Mafra Slovakia Vladimír Mužík

Mafra by se měla po spojení s bývalým Bauer Media pohybovat na slovenském printovém trhu na pozici druhého až čtvrtého největšího hráče v návaznosti na jednotlivé segmenty trhu.

Bauer Media se už na Slovensku přestěhovala do prostor Mafra Slovakia, změny v portfoliu titulů byly podle Mužíka minimální. „Až na jeden občasník nadále vydáváme shodný počet titulů. I personální obsazení zůstalo víceméně totožné – odešli někteří redaktoři a proběhla také změna na pozici šéfredaktorky časopisu Rytmus života," konstatuje.

Akvizice Bauer Media se do letošního hospodářského výsledku Mafra Slovakia ještě nepromítne. Mafra ale očekává, že letošní výsledek dřívějšího Bauer Media bude stejný nebo lepší než v loňském roce. „Nyní se soustředíme na dokončení fúze a s tím spojené přechody na stejný účetní systém a nový systém pro obchodníky, a také na přechod na nový systém předplatného," dodává k nejbližším krokům Vladimír Mužík.

Mafra tak po akvizici Bauer Media postupuje na Slovensku shodně jako v Česku, kde se také společnost Mafra sloučila s firmou Mafra Print. Mafra Print byla společností, která aktiva Bauer Media na českém trhu převzala.

-mav-