Autor textu MediaGuru
Nejsilnějším tuzemským mediatypem je i nadále s výrazným odstupem
televize, ukazuje monitoring reklamy v médiích za rok 2019.
Podle monitorovaných dat společnosti Nielsen Admosphere lze odhadovat hodnotu reklamy v českých médiích v roce 2019 okolo 120 miliard korun. Reklamní trh se podle monitoringu loni vyvíjel příznivě.
„Nejsilnějším tuzemským mediatypem je i nadále s výrazným odstupem televize. V roce 2019 jsme v ní zmonitorovali reklamu v ceníkové hodnotě 57,5 mld. korun. Meziročně si televize opět polepšila, tentokrát o 8 %. V souhrnu televize odvysílaly znovu více reklam a zároveň je zdražily,“ uvedl k ročním výsledkům Tomáš Hynčica, Business & Research Director Nielsen Admosphere.
Ostatní mediatypy vykázaly velmi podobné výsledky jako v loňském roce. V přehledu není uvedena internetová reklama, která je v rámci monitoringu zaznamenána jen částečně a poskytuje své odhady o vývoji reklamních investic obvykle na jaře příslušného kalendářního roku.
Nejsilnějším zadavatelem roku 2019 byl internetový obchodník Alza.cz, jehož inzerce dosáhla hodnoty necelých 1,8 miliard korun. Druhý Kaufland umístil reklamu v médiích v hodnotě 1,7 miliard korun a reklama třetího Lidlu přesáhla 1,5 miliard korun v ceníkových cenách.
-mav-
Autor textu MediaGuru
P&G až do konce února věnuje část tržeb z prodeje svých produktů
České olympijské nadaci. Na podporu kampaně otevírá ve Westfield Chodov
umělé kluziště.
Osmnáctý ročník soutěže pro mladé tvůrce Young Lions CZ zahajuje svůj
další ročník. Navazuje na loňské změny a i letos chce působit jako
celoroční komunitní a rozvojová platforma.
Radegast spouští novou kampaň s názvem „Oheň“. Její hrdina obětuje
srub, aby zachránil les.