ČT spouští vzdělávací web ČT edu, na úvod má tři tisíce videí

středa, 1. dubna 2020, 12:30 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Česká televize zahajuje od středy 1. dubna provoz nového webu, který má pomoci s učením doma i na dálku. Jmenuje se ČT edu.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Česká televize spouští nový web, který má pomoci s učením doma i na dálku. Jmenuje se ČT edu. Od středy 1. dubna nabízí přes tři tisíce krátkých vzdělávacích videí určených pro děti předškolního věku i žáky středních škol.

Videa pokrývají přes dvacítku předmětů od biologie po zeměpis, jsou členěna podle stupňů vzdělávání i konkrétních témat. Témat jsou zatím dvě stovky. Plánem je ale portál do budoucna rozšiřovat nejen o nová videa, nové předměty, ale i o pracovní listy.

„Projekt ČT edu jsme původně připravovali pro učitele, aby na jednom místě našli videa pro doplnění svého výkladu. V této mimořádné situaci, kdy učitelé a žáci čelí náročné výuce na dálku, jsme se ale rozhodli, že ČT edu otevřeme nejen učitelům, ale i rodičům a dětem,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák

Portál ČT edu je bez registrace otevřený pro všechny, kteří mají přístup k internetu. Učitelé tak budou moci i „na dálku“ doplnit svá zadání pro žáky o  výkladová nebo kontextová videa.

„Video samozřejmě nemůže nahradit výuku, ale tím, že je názorné, nese emoci, humor nebo příběh, stává se užitečným a zábavným doplňkem v procesu vzdělávání. Toho budou moci nyní využít nejen učitelé, ale i rodiče, kteří se během uzavření škol učí doma se svými dětmi daleko intenzivněji,“ sdělila vedoucí projektu Alžběta Plívová.

-mav-