ČT uvede v pondělí první díl seriálu Láska v čase korony

pondělí, 4. května 2020, 07:45 Aktuality, TV, Koronavirus MediaGuru

První díl s herci hrajícími v ochranných transparentních krychlích uvede ČT1 v pondělí 4. května.

Láska v čase korony, zdroj: ČT

Láska v čase korony, zdroj: ČT

Původní seriál České televize Láska v čase korony nabídne v pondělí 4. května od 21.10 hodin svůj první díl. Seriál má s nadhledem nahlížet na současnou společenskou situaci poznamenanou pandemií koronaviru. Přináší příběhy několika obyvatel jednoho menšího českého činžáku.

„Naší ambicí je vyprávět příběhy, jejichž hrdinové zažívají to, co zažíváme my teď. Zasmát se životu v karanténě, ukázat, že se dá zvládat, možná i to, že karanténa může být k něčemu dobrá. A zároveň vyzkoušet, zda lze napsat a natočit aktuální příběh a během týdne ho dopravit na obrazovku. Naši hrdinové budou prožívat to, co my před několika dny,“ říká kreativní producent a autor námětu Tomáš Baldýnský.

Na place byli při natáčení přítomni pouze herci a robotické kamery, počet členů štábu byl minimální. Scénáře i organizace natáčení vznikaly pomocí telekonferencí.

V seriálu hrají Petr Vršek, Zita Morávková, Jiří Hána, Zdeněk Maryška, Milena Steinmasslová, Iva Pazderková, Jakub Nemčok, Sára Korbelová a Filip František Červenka.

Pod scénářem jsou podepsáni Tomáš Baldýnský, Tomáš Chvála, Barbora Petrů a Jana Fleglová. Režírovali Jan Bártek a Jakub Machala.

-mav-