Sazka dál rozvíjí Kavárny štěstí, přidává k nim pekárny

pátek, 3. července 2020, 09:55 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Sazka se pouští do dalšího rozvoje svého gastronomického konceptu. Ke kavárnám přidává Pekárny štěstí.

Zdroj: Sazka

Zdroj: Sazka

Společnost Sazka i nadále rozvíjí svůj gastronomický koncept Kavárny štěstí, který na trh uvedla před třemi lety. Byť po pandemii uzavřela pobočku na Budějovické v Praze kvůli její nízké profitabilitě, síť postupně rozšiřuje o Pekárny štěstí. 

V současnosti Sazka provozuje dvě Kavárny štěstí na pražském Floře a Kladně a k tomu má ještě čtyři pekárny, které se nacházejí v Havířově, Plzni, Náchodě a Pardubicích. „V této chvíli nám běží několik provozů princip spočívá v tom, že do existujících pekáren investujeme do kavárenského servisu (kvalitní stroj na espresso, židle, stoly atd.). Majitelé pekáren tento byznys vítají, protože jim jednak přivádí nové zákazníky, ale také mají provizi z prodaných losů,“ vysvětluje na dotaz MediaGuru tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann s tím, že tento druh partnerství se osvědčil a v plánu je i další rozšíření. „Už nyní vyjednáváme s mnoha dalšími majiteli pekáren,“ prozrazuje.  

Koncept, jenž v sobě propojuje nabídku kávy a drobného občerstvení s loterijními službami, byl představen v roce 2017. Kromě poboček pracuje Sazka s touto značkou i v rámci festivalových aktivací, se svým stanem byla přítomna například na Colours of Ostrava nebo na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

Cílem tohoto prodejního kanálu je zajímavou formou přiblížit kategorii losů lidem, kteří o ní zatím neuvažují. „Koncept hodnotíme pozitivně, jde o výjimečnou a zajímavou podporu našich produktů, ale zejména o nový druh zábavy v prostředí, které dosud bylo zaměřeno na zcela specifický druh podnikání,“ dodává Václav Friedmann. 

-stk-