McDonald’s navýší v druhém pololetí marketingové investice

pondělí, 17. srpna 2020, 07:35 Marketing MediaGuru

Investovat bude McDonald’s na českém a slovenském trhu zejména do budování značky a podpory svých produktových platforem.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Po vypuknutí pandemie koronaviru nejeden zadavatel utlumil své marketingové investice. Jedním z nich byl i řetězec rychlého občerstvení McDonald’s, který v druhém čtvrtletí, kdy panoval ve většině zemí nouzový stav, snížil své globální marketingové výdaje o 70 %. Nyní ve třetím čtvrtletí plánuje oživení a do marketingového rozpočtu navíc naleje 200 milionů dolarů (téměř 4,5 mld. korun). Vyšší investice plánuje i na českém a slovenském trhu.

Jak uvedl v konferenčním hovoru s investory CEO společnosti Chris Kempczinski, v druhém pololetí by se McDonald’s měl soustředit na tzv. tři D, pod nimiž se skrývá služba drive-trhu, delivery neboli rozvoz a digitál. Očekávat lze také komunikaci, která zdůrazní cenovou dostupnost pro zákazníky čelící ekonomickým problémům.

Na tuzemském trhu se bude McDonald’s věnovat rovněž budování značky. „Po utlumení mediálních investic v druhém čtvrtletí bude McDonald’s CZ&SK investovat v druhém pololetí více peněz do budování značky a podpory svých produktových platforem,“ přiblížil na dotaz MediaGuru Martin Troup, marketingový ředitel McDonald’s CZ/SK.

Koncem června představil McDonald’s u nás také nový dlouhodobý komunikační koncept Každý den chutná skvěle“, jenž se postupně propíše do veškeré komunikace značky, produktových platforem i dalších touchpointů.

McDonald’s ke konci června znovu otevřel ve světě téměř všechny své restaurace. Za druhé čtvrtletí zaznamenal pokles prodejů o 23,9 %, přičemž největší pokles nastal v dubnu (-39 %). V květnu už byl jen -20,9 % a v červnu -12,3 %. Konsolidované příjmy se snížily o 30 %.

Strategie navýšení marketingových výdajů není v současné chvíli na trhu ojedinělá. Přistoupily k ní například i velké společnosti, jako je Coca-Cola nebo Unilever. Právě tento přístup zadavatelů by mohl pomoci rovněž k restartu reklamního průmyslu.

Coca-Cola se chce zbavit „zombie“ značek, navýší marketingový rozpočet

čtvrtek 30. července 2020

-stk-