Globus po necelém roce zavírá prodejnu v Praze na Pankráci

pondělí, 14. prosince 2020, 17:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Pandemie donutila Globus zavřít speciální malý formát prodejny Globus Fresh v Praze na Pankráci. Druhý Fresh v Pardubicích zatím zůstává.

Prodejna v Praze na Pankráci končí, zdroj: Globus

Prodejna v Praze na Pankráci končí, zdroj: Globus

Obchodní řetězec Globus zavírá svou prodejnu malého formátu Globus Fresh v Praze na Pankráci. Tu otevřel letos v únoru jako druhou tohoto konceptu. První funguje od roku 2018 v Pardubicích.

„Vážení zákazníci, bohužel ani nám se nevyhnuly následky korona opatření a musíme vás proto informovat o plánovaném uzavření provozovny Globus Fresh na Pankráci,“ tak zní úvodní věta z prohlášení řetězce na webových stránkách.

„V důsledku krize okolo koronaviru jsme byli nuceni provoz ukončit. Před rokem šlo o naprosto nemyslitelné a nepravděpodobné okolnosti, které se ale překvapivě staly skutečností. Nikdo netušil, že se toho letos v okolí Fresh na Pankráci tolik změní. V únoru, kdy jsme jej otevřeli, byla lokalita plná zaměstnanců v kancelářích, pro nás tedy potencionálních zákazníků, ale o měsíc později se oblast vylidnila, lidé z okolních kancelářských budov začali pracovat na home office,“ potvrzuje definitivní uzavření MediaGuru.cz Luftia Volfová, vedoucí externí komunikace Globusu s tím, že jaro by firma ještě ustála, ale situace na podzim již není únosná.

Globus bude během poloviny prosince postupně uzavírat úseky prodejny. Provoz restaurace a řeznictví byl ukončen v neděli 13. prosince. Prodejna pak bude uzavřena po vyprodání zásob. „V tuto chvíli nevidíme jistotu pro podnikání pro tento náš originální projekt v této konkrétní lokalitě. Je to cenná zkušenost pro další rozvoj konceptu Fresh,“ dodává Luftia Volfová.

Druhou prodejnu tohoto konceptu řetězec provozuje od května 2018 v Pardubicích v Dubině. Má fungovat dobře, protože nabízí vesměs pekařské a řeznické výrobky s výběrovým doplňkovým sortimentem trvanlivých potravin a nápojů.

„S konceptem Fresh nekončíme. Nicméně do plánů musíme zohlednit i naše letošní zkušenosti,“ dodává Luftia Volfová.

Globus Fresh je oproti hypermarketům malým formátem a nabízí pod jednou střechou a v jedné platební zóně prodejnu čerstvých potravin, kavárnu i restauraci. Prodejny ale nemusí být vždy stejné, co se týče velikosti či sortimentu. Třeba v Pardubicích Dubině, jde o pultovou prodejnu na ploše 165 metrů čtverečních.

Globus otevřel na pražském Pankráci prodejnu Fresh

čtvrtek 6. února 2020

-zue-