Empresa Media vrátí v lednu na trh měsíčník Instinkt

čtvrtek, 21. ledna 2021, 12:25 Aktuality, Tisk MediaGuru

Společenský časopis Instinkt začne znovu vycházet, Empresa Media ho zamýšlí od 28. ledna vrátit na trh.

Vydavatelství Empresa Media vrátí na konci ledna na trh společenský týdeník Instinkt. Stane se tak po více než roce, kdy se z trhu stáhnul. V prodeji bude od čtvrtka 28. ledna 2021.

„Po Instinktu zůstala na trhu mezera, kterou se nikdo nepokusil zaplnit, a právě proto vracíme všem čtenářkám a čtenářům jejich tolik oblíbený titul," zdůvodnila společnost v oficiální zprávě. Obsah Instinktu má stát na rozhovorech s českými i zahraničními osobnostmi ze světa kultury, umění, filozofie i historie. Má také přinášet témata z celospolečenského dění (zdraví,  psychologie, vzdělávání, věda, technika, památky, příroda či tipy na výlet). 

Uvedení časopisu má být podpořeno mediální kampaní na TV Barrandov i ve všech periodikách Empresa Media. Výši tištěného nákladu společnost nesdělila, uvedla jen, že má vycházet ve větším nákladu než dříve (cca 40 tis. ks v říjnu 2019, zdroj: ABC ČR). K dostání má být na pultech většiny prodejen s tiskem, včetně řetězců – a to jak obchodních, potravinářských, tak tabákových. V neposlední řadě bude k dostání i v síti čerpacích stanic. 

Empresa je rovněž vydavatelem časopisů Týden či Sedmička, během podzimu uvedla na trh pět nových měsíčníků a celou řadu speciálních vydání. 

Znovu uvedení časopisu Instinkt může souviset s očekávaným návratem časopisu Mladý svět, který má v nejbližších dnech začít vydávat společnost A 11.

-mav-