Nova na jaře: Anatomie života, Tvoje tvář a naposledy Ordinace

pondělí, 18. ledna 2021, 15:10 TV MediaGuru

Televize Nova představila své jarní programové schéma. Největší novinkou je seriál Anatomie života.

Tvoje tvář má známý hlas, zdroj: TV Nova

Tvoje tvář má známý hlas, zdroj: TV Nova

Nový seriál Anatomie života, premiérové díly seriálů Specialisté, Ordinace v růžové zahradě 2 stejně jako reality show Výměna manželek a Tvoje tvář má známý hlas budou tvořit páteř prime-timového vysílání hlavního kanálu skupiny Nova letos na jaře. V podvečerním vysílání je nadále hlavním tahákem seriál Ulice. Televize Nova představila svůj jarní program v pondělí odpoledne na virtuální tiskové konferenci.

Nova už začala se silnou mediální podporou seriálu z lékařského prostředí Anatomie života, který zahájí od 26. ledna. Vysílat se bude jednou týdně v úterý a zaujme tak čas, který dosud patřil Ordinaci v růžové zahradě. Ta se od loňského podzimu vysílá jen jednou týdně, vždy ve čtvrtek. Letos na jaře se bude vysílat jen jeden díl místo loňských dvou dílů po sobě. Zároveň půjde o poslední díly tohoto pořadu, který Nova vysílá patnáct let.

Stálicí večerního programu TV Nova je seriál Specialisté, který opět zaujme místo v pondělí večer. Nové díly zahájí od 8. února, po premiérovém dílu bude opět následovat reprízovaný díl tohoto seriálu. Premiérové díly seriálu Specialisté loni na Nově sledovalo více než milion diváků starších 15 let. A Nova se rovněž dál ve středečním večeru opře o nové díly reality show Výměna manželek. Po něm následují Malé lásky.  

Nedělní večery budou od 7. března patřit osmé řadě osvědčené reality show Tvoje tvář má známý hlas. Sedmou řadu loni na podzim v průměru sledovalo 900 tis. diváků starších 15 let, v divácké skupině 15-54 dosáhl podíl pořadu téměř 30 %. Moderátory letošního ročníku soutěže Tvoje tvář má známý hlas budou Ondřej Sokol a Aleš Háma. Účinkující zatím Nova nepředstavila.

Tiskovou konferencí provedla společně s moderátorem Ondřejem Sokolem nová programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská, která od začátku roku nahradila odcházející Alex Ruzek. Uvedla rovněž, že Nova také do letošního vysílání připravuje novou řadu pořadu Svatba na první pohled, Utajený šéf a novou řadu soutěže MasterChef.

Náhled programového schématu TV Nova, Zdroj: TV Nova

Náhled programového schématu TV Nova, Zdroj: TV Nova

Největší novinka jarního programu, seriál Anatomie života, se odehrává se v prostředí traumatologického oddělení, přinese příběhy čtyř zdravotních sester. V hlavních rolích se představí Jitka Schneiderová, Ester Geislerová, Martina Preissová a Barbora Černá. V seriálu dále hrají i Aňa Geislerová, Karel Heřmánek ml., Jiří Štrébl, Ondřej Veselý a další.

Předpremiéry všech svých seriálů a pořadů typu reality show uvede Nova sedm dní před jejich odvysíláním v televizi na své placené internetové video platformě Voyo.cz.

Start pořadů TV Nova, jaro 2021

  • Ulice: 4.1. 2021, po-pá 18:30
  • Specialisté: 8.2. 2021, pondělí 20:20
  • Anatomie života: 26.1. 2021, úterý 20:20
  • Výměna manželek: 6.1.2021, středa 20:20
  • Ordinace v růžové zahradě 2: 7.1. 2021, čtvrtek 20:20
  • Tvoje tvář má známý hlas: 7.3. 2021, neděle 20:20

Bližší informace k programu TV Nova v letošním jarním vysílání si můžete prohlédnout v magazínu níže. Obsahuje i program tematických stanic TV Nova.

-mav-