Albatros nabízí za knižní divizi Mladé fronty 14 mil. Kč

úterý, 2. února 2021, 11:35 Tisk MediaGuru

Firma Albatros Media je ochotná dál jednat o tom, že koupí knižní divizi vydavatelství Mladá fronta.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Firma Albatros Media je ochotná dál jednat o tom, že koupí knižní divizi vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu. Nabízí 14 milionů korun, o čtyři miliony méně než v lednu. Divizi chtěla insolvenční správkyně prodat minulý týden v dražbě, nedal k tomu ale souhlas soud, tak ji zrušila. Albatros Media žádá, aby správkyně získala souhlas soudu i zajištěného věřitele. Správkyně se na Albatros sama obrátila, že chce dál jednat. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku.

Předseda představenstva firmy Albatros Media Václav Kadlec v dopise uvedl, že správkyně Petra Hýsková se po nezdařené dražbě na firmu obrátila, že v transakci vidí nadále smysl. „Ve stejný den nás kontaktovali i někteří dřívější zaměstnanci knižního vydavatelství a i oni vyjádřili podporu našemu jednání a žádali nás, ať v transakci pokračujeme. Po interní diskusi jsme se rozhodli dát dlouhotrvajícím snahám o záchranu knižního vydavatelství Mladé Fronty poslední šanci," uvedl Kadlec.

Hýsková podle něj musí získat souhlas věřitelského výboru, soudu, opatrovníka vydavatelství a musí platit souhlas zajištěného věřitele, firmy Crane Constancy Investments (CCI). Kupní cena by měla být 14 milionů, minulý týden v dražbě nabízela Albatros Media 18 milionů korun. „Důvodem snížení ceny je pokračující rozpad závodu, pokračující výpovědi licencí a také uplynutí dalšího měsíce," uvedl Kadlec.

Provoz vydavatelství ukončil loni před Vánoci soud. Věřitelé žádají asi 400 milionů Kč. Kumulovaná ztráta Mladé fronty je téměř 200 milionů, zaměstnancům dluží mzdy od října.

V lednu se prodala Online divize včetně ochranných známek tištěného časopisu Euro, koupila ji společnost Internet Info za 15,8 milionu korun. Zhruba týden poté se vydražily některé časopisy téměř za 4,2 milionu korun.

-čtk-