Hospodářské noviny upravily design, změnit se má i web

pondělí, 1. března 2021, 10:55 Tisk MediaGuru

Hospodářské noviny vycházejí od pondělí v novém designu. Další změny mají následovat.

Vlevo původní podoba HN, vpravo nová podoba deníku od 1.3. 2021

Vlevo původní podoba HN, vpravo nová podoba deníku od 1.3. 2021

Hospodářské noviny vycházejí od 1. března v novém designu. Jde v pořadí o dvanáctou modernizaci deníku od roku 1989. Nový design je klidnější, na titulní straně ubylo výraznějších barev, mírně upraveno bylo písmo a vzhled deníku se přiblížil páteční příloze Víkend. Art directorem HN je Jan Vyhnánek.

„Hospodářky už mají věk i zkušenosti na to, aby se mohly graficky zklidnit, zjednodušit a zpřehlednit. Dozrály do střízlivé seriózní podoby, která vás chce podpořit v tom, o co v nich jde vždy v první řadě: ve čtení,“ vysvětlil změny v deníku jeho nový šéfredaktor Jaroslav Mašek.

HN přinášejí dvě strany komentářů, minimálně jeden velký rozhovor, nové rubriky z byznysu, investic a technologií. Podle šéfredaktora Jaroslava Maška se chce deník soustředit na delší autorské texty, posílit ekonomický a byznysový obsah a informovat o politice, dění v zahraničí a důležitých společenských tématech.

Změny se měly dotknout také způsobu redakční práce. Vést mají k „posílení a zrychlení" v digitálním světě. Další novinky mají postupně přibývat. HN spustily denní byznysový podcast Ranní brífink, který je k dispozici každé ráno. Podcasty zamýšlí dále rozšiřovat, stejně jako oborové newslettery. Dojít má v průběhu roku také ke změně grafické podoby webu. „Co naopak nezměníme nikdy, je náš přístup, že obsah rozhoduje. I díky němu mají Hospodářské noviny možnost být stále tím, čím jsou. Opravdovým papírovým novinami v digitálním světě,“ napsal čtenářům Mašek.

Hospodářské noviny četlo v loňském roce v průměru 152 tisíc čtenářů na vydání, průměrný prodaný náklad se přiblížil k hranici 30 tisíc (29 526). Ve srovnání s předešlým rokem 2019 deník svoji čtenost mírně vylepšil. Šlo o jediný deník, který loni dokázal navzdory pandemii svoji čtenost zvýšit. Průměrný prodaný náklad se meziročně snížil o osm procent, což bylo nejméně ze všech prodávaných deníků, jejichž prodej je ověřován kanceláří ABC ČR. Vyvíjel se zároveň lépe, než byl loňský průměr trhu (-16 %). 

Pandemie v roce 2020 urychlila pokles prodejů deníků

pondělí 8. února 2021

Nová data: Vede Blesk, polepšily si HN a pozici obhájily LN

čtvrtek 11. února 2021

-mav-