DPD upozorňuje na svou zelenou strategii tramvají

sobota, 3. dubna 2021, 08:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Přepravní společnost DPD uvede od 1. dubna na pravidelnou trasu zelenou tramvaj. Chce tak upozornit na svou udržitelnou strategii.

Zelená tramvaj společnosti DPD, zdroj: DPD

Zelená tramvaj společnosti DPD, zdroj: DPD

Počátkem dubna vyjede na pravidelnou trasu z depa tramvaj Škoda 15T v zeleném provedení a brandingu DPD. Přepravní společnost tak chce upozornit na svou udržitelnou strategii a komunikovat program společenské odpovědnosti DPDgroup s názvem Driving Change. 

V rámci kampaně DPD popisuje kroky, které činí na cestě za bezemisním doručováním. „Zelená” tramvaj je pokryta celopolepy, které veřejnost informují například o 100% kompenzaci uhlíkové stopy DPD či o alternativních ekologických způsobech přepravy. K nim patří rozrůstající se flotila elektro dodávek, cyklo a pěší kurýři. 

Pasažéři a kolemjdoucí se z tramvaje dále mohou dozvědět o množství „zelených“ zásilek, jež každý z těchto prostředků denně přepraví. Informaci o uhlíkové neutralitě doplňují dvě další sdělení: „Ve městech máme zelenou” a „Vaše balíky doručujeme ekologicky”. 

Tramvaj bude jezdit po Praze po celý rok, až do konce března roku 2022. Výroba a instalace polepů byla provedena ve spolupráci s firmou BigMedia.

-stk-