Maďarská skupina Oriens koupila potraviny Flosman

neděle, 5. září 2021, 08:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Maďarská investiční skupina Oriens koupila společnost FF Holding, která zahrnuje i síť prodejen potravin Flosman v Jihočeském kraji. Vedení zůstává zatím nezměněno.

Oriens plánuje do skupiny investovat, zdroj: Flosman

Oriens plánuje do skupiny investovat, zdroj: Flosman

Maďarská investiční skupina Oriens (respektive její dceřiná firma Central European Supermarkets) koupila společnost FF Holding, která zahrnuje společnosti Flosman, PF Potraviny a Lahůdky Vavřík, tedy obchodní řetězec velkoskladů potravin a několika desítek prodejen v Jihočeském kraji. Došlo k prodeji 100% podílu ve společnosti FF Holding, cenu akvizice strany nesdělily.

„Chod společností ve skupině je nezměněn a služby jsou dále poskytovány všem obchodním partnerům dle stávajících standardů. Pan Michal Andrle pokračuje kontinuálně ve funkci výkonného ředitele společnosti Flosman a.s a, zároveň se stává jednatelem všech společností ve skupině. Oriens navazuje na stávající směřování skupiny a bude investovat do jejího rozvoje,“ uvedla Marcela Nesnídalová, ředitelka marketingu.

Hlavním cílem je budování a rozvoj tzv. proximity supermarket konceptu se zaměřením na kvalitu a čerstvé zboží spolu s důrazem na blízkost k zákazníkům, celkové zvýšení jejich obslužnosti a nabídku dodatečných služeb v regionech. Maďarská skupina přišla s nabídkou na odkup jihočeské společnosti poprvé již před dvěma lety, ale vzhledem k pandemii byla jednání na čas pozastavena.

Akciová společnost Flosman je ryze česká firma, kterou založili Marcela a Pavel Flosmanovi v roce 1999. Firma plynule navázala na podnikání pana Flosmana, započaté v roce 1991. Ten nejprve budoval velkoobchod s potravinářským zbožím a od roku 1995 i vlastní síť maloobchodních prodejen. Firma zajišťuje dodávky do sítě Flop, Potraviny CZ a na nezávislý trh jižních, západních, středních Čech, celé Vysočiny a jižní Moravy. Součástí společnosti jsou čtyři velkoobchodní sklady potravin a drogerie a několik desítek maloobchodů, provozovaných pod obchodní značkou Flop Top.

-zue-