PR Klub spouští platformu na Public Affairs a lobbying

středa, 1. září 2021, 07:20 Aktuality, PR MediaGuru

V rámci PR klubu vznikla nová komunikační platforma zaměřená na Public Affairs a lobbying.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

V profesní organizaci PR Klub byla vytvořena nová komunikační platforma zaměřená na Public Affairs a lobbying. Jejím cílem je spojovat profesionály z této oblasti, zajišťovat pro ně vzdělávací aktivity a transfer znalostí, organizovat veřejné diskuse i zprostředkovávat zajímavá setkání se zástupci z politiky, státní sféry i vlivových organizací. 

Platforma se chce věnovat konkrétním tématům, která jsou v Public Affairs aktuální. Ať už je to regulace oboru, nadcházející parlamentní volby nebo konkrétní komunikační nástroje, které mohou výrazně pomoci v efektivní komunikaci zvoleného tématu.

„Myšlence komunikační platformy věnující se Public Affairs se v PR Klubu věnujeme už nějakou dobu, poptávku po jejím založení ale zcela jistě ovlivnila i pandemie koronaviru, která pro mnoho manažerů komunikace a vnějších vztahů znamenala potřebu daleko aktivnějšího budování vztahů se zástupci státní a veřejné správy, a to na všech různých úrovních, od municipalit až po ministerstva,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu. „Těmto tématům se proto chceme věnovat uceleně a dlouhodobě,“ doplňuje.

Nově vzniklou platformu povede a na realizaci těchto aktivit se zaměří Jana Pečenková, generální ředitelka agentury Grayling a členka Výkonného výboru PR Klubu.

První akce, která pomyslně odstartuje celý seriál aktivit a vzdělávacích seminářů z této oblasti, nese název Efektivní Public Affairs v ČR a Evropě očima předních českých expertů. Uskuteční se ve středu 15. září 2021 od 18 hodin v Malostranské besedě. Vystoupí na ní Petr Jonák, Head of Corporate Affairs & Sustainability ve společnosti T-Mobile Česká republika, Michal Kuzmiak, konzultant Public Affairs, Vladimír Mlynář, bývalý novinář, aktivní politik a člen vlády, dnes ředitel skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem, a Václav Nekvapil, Managing Partner Public Affairs agentury CEC Group. Diskutovat budou o proměnách tohoto oboru, trendech i principech a nástrojích, které lze efektivně využívat.

„Cílenému využívání nástrojů v Public Relations se v komunikaci věnujeme dlouhodobě, přitom v Public Affairs je v tomto ohledu velký potenciál. I proto se chceme v chystaných seminářích věnovat velmi konkrétním tématům a praktickému využívání řady nových nástrojů. Synergie mezi Public Relations a Public Affairs je totiž silnou zbraní a v komunikaci může být velmi efektivní cestou, jak dosáhnout vytyčených cílů,“ říká Jana Pečenková.

-stk-