Rohlik.cz rozšiřuje síť boxů a investuje do automatizace

pátek, 17. prosince 2021, 10:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Rohlik.cz rozšiřuje síť Rohlik Pointů, postaví je na nádražích i poštách. Aktuálně jich má celkem 58, z toho 28 je ve firmách a office parcích.

Celkem provozuje Rohlík 58 samoobslužných boxů ve vnitřních i venkovních prostorech, zdroj: Rohlík.cz

Celkem provozuje Rohlík 58 samoobslužných boxů ve vnitřních i venkovních prostorech, zdroj: Rohlík.cz

Online supermarket Rohlik.cz rozšiřuje svou síť samoobslužných výdejních boxů. Rohlik Pointy nově umístí také na vlaková nádraží nebo pobočky České pošty. Celkově tak počet venkovních samoobslužných boxů zdvojnásobí, když ke stávajícím 23 přidá do konce února příštího roku dalších 22 po celém Česku. Aktuálně má celkem 58 Rohlik Pointů, 28 je jich neveřejných a umístěných především ve firmách a office parcích.

„Flexibilita vyzvednutí a nákupy už od 100 korun zdarma, to je něco, co naši zákazníci u Rohlik Pointů nejvíce oceňují. A právě rozšířením samoobslužných boxů na vlaková nádraží a pošty chceme flexibilitu ještě posunout na novou úroveň,” říká Olin Novák, CEO Rohlik.cz

Venkovní samoobslužné výdejní boxy Rohlík využívá od podzimu 2020. Celkově jich je momentálně v provozu 23 a jen za poslední měsíc jich online supermarket spustil 7. Čtyři z nich na čerpacích stanicích MOL v Praze, další na pražském Hlavním nádraží. Jeden z čerstvě spuštěných Rohlik Pointů funguje u stanice metra Střížkov. Samoobslužný box Rohlík také nedávno umístil do areálu nemocnice v pražském Motole. Dalšími novými místy, kde budou spuštěny během pár dnů, jsou Svitavy a Mohelnice.

Mimo venkovní boxy má společnost v provozu také 35 samoobslužných boxů určených pro vnitřní prostory. Pro doručování nákupů využívá také 31 AlzaBoxů

Automatizovaný vychystávací systém bude brzy fungovat ve všech skladech e-shopu, zdroj: Rohlík.cz

Automatizovaný vychystávací systém bude brzy fungovat ve všech skladech e-shopu, zdroj: Rohlík.cz

Rohlík Group investuje do automatizace 45 mil. eur

Po svém zářijovém oznámení, že Mnichov bude pro Rohlik Group (dále jen Rohlík) místem první evropské investice do automatizace fulfillment center, přichází skupina s novými kroky procesu automatizace. Další plánuje pro Hamburk, Vídeň a Prahu, a to v roce 2022. Investice do této fáze automatizace činí 45 mil. eur. Automatizovaný vychystávací systém bude brzy fungovat ve všech skladech Rohlíku.

„Řešení AutoStore bude využíváno na všech čtyřech trzích a bude dodáváno společností Element Logic pro Mnichov a Hamburk a společností Swisslog pro Vídeň a Prahu, včetně systému Shuttle pro Prahu pro účely expedice objednávek,“ říká Aleš Malucha, šéf pro automatizaci Rohlik Group.

Systém AutoStore s robotickými vozidly a vyzvedávacími pracovními stanicemi má přinést trojnásobné zvýšení produktivity vychystávání objednávek, dále o 60 % více úložného prostoru v distribučních centrech a také zefektivnění procesu doplňování a zásob.

Rohlik.cz přechází na elektroauta a staví s E.ON síť dobíjecích stanic

úterý 23. listopadu 2021

-zue-