Platy zvyšuje i Penny, minimální mzda bude 26 tisíc Kč

čtvrtek, 24. února 2022, 10:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Penny se řadí k dalším řetězcům, které oznámily zvýšení platů pro své zaměstnance, a to od 1. března 2022.

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

Penny se řadí k dalším řetězcům, které oznámily zvýšení platů pro své zaměstnance, a to od 1. března 2022. Všem zaměstnancům na prodejnách, v logistických centrech i na centrále zvýší mzdy pro letošní rok v průměru o 5 %. Minimální mzda pokladních na plný úvazek bez započtení dalších příplatků se tak zvyšuje na 26 000 korun. Jedná se o osmé navýšení mezd za posledních 6 let.

„Mzdy zvyšujeme pravidelně. Od roku 2017 se mzda pokladních a prodavačů zvýšila o více než 9 000 korun, a je to logické, protože zejména v poslední době vzrostly nároky na tuto profesi. Uvědomujeme si, že bez našich kolegyň a kolegů na prodejnách bychom nemohli ve složitých podmínkách posledních dvou let zajišťovat naše služby zákazníkům na úrovni, kterou od nás očekávají,“ okomentoval navýšení mezd Radek Hovorka. 

Navýšení mezd pro rok 2022 je výsledkem letošního kolektivního vyjednávání a základní mzda prodavačů bude nově v případě plného úvazku v rozpětí 26 000 až 31 000 korun v závislosti na délce zaměstnání. Už v loňském roce bylo v rámci kolektivní dohody vyrovnání příplatků za práci v sobotu i v neděli na prodejnách, a to na shodných 20 % průměrného výdělku za oba dny. Mimo to v posledních dvou letech Penny rozdalo zaměstnancům opakovaně bonusy za jejich nasazení v době pandemie v souhrnné výši více než 100 milionů korun.

Penny nabízí všem svým zaměstnancům okamžitě po jejich nástupu 5 dnů dovolené navíc, celkem tedy má každý 5 týdnů dovolené. Mezi další benefity pak patří stravenky, systém vzdělávání a kariérního růstu, kurzy jazykového a dalšího vzdělávání, nebo benefity v rámci cafeteria systému.

Navýšení mezd oznámily na začátku letošního roku i řetězce Kaufland a Lidl.

-mav-