Haló noviny nahradil komunistický týdeník Naše pravda

neděle, 1. května 2022, 08:15 Aktuality, Tisk ČTK

Týdeník Naše pravda nahradil deník Haló noviny, který po 31 letech skončil.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

V Česku přestal ve čtvrtek po zhruba 31 letech vycházet deník Haló noviny spojený s Komunistickou stranou Čech a Moravy (KSČM). Noviny nahradil týdeník Naše pravda, jehož první číslo vyšlo v pátek 29. dubna 2022, potvrdil ČTK první místopředseda komunistů Petr Šimůnek. O zastavení tištěných Haló noviny rozhodlo vedení KSČM koncem letošního března. Strana tak reagovala na finanční problémy po loňském neúspěchu při volbách do Sněmovny.

Novodobé Haló noviny vycházely od roku 1991. Vydávalo je nakladatelství Futura, jehož hlavním akcionářem je KSČM. Mluvčí strany Helena Grofová ČTK na konci března řekla, že deník vycházel v nákladu asi 6000 výtisků.

O budoucnosti deníku se spekulovalo od podzimu. Komunistická strana po loňských volbách zmizela ze Sněmovny. Dlouholetého předsedu strany Vojtěcha Filipa nahradila europoslankyně Kateřina Konečná, která už na podzimním volebním sjezdu strany uvedla, že chce kvůli dramatickému poklesu financí od státu kromě jiného upravit příspěvek pro Haló noviny.

Komunisté loni hospodařili se ztrátou 32,4 milionu korun po zdanění. Konec tištěných Haló novin k 28. dubnu odsouhlasil na konci března ústřední výbor KSČM. Pro zastavení deníku nakonec hlasovalo 55 členů ústředního výboru, devět bylo proti a pět se zdrželo.

Ode dneška byl deník Haló noviny nahrazen týdeníkem Naše pravda. Vycházet bude každý pátek a budou ho dostávat všichni dosavadní předplatitelé Haló novin, kteří souhlasili s dalším předplatným, řekl ČTK Šimůnek. Týdeník je možné koupit také v trafikách a obchodech. Název Naše pravda dosud nesla příloha Haló novin, předtím šlo o samostatný týdeník vydávaný v Ostravě.

-čtk-