Kampaň vyzývá k podepsání petice proti klecovému chovu

sobota, 4. června 2022, 08:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Mezinárodní organizace Compassion in World Farming spouští kampaň na podporu petice proti klecovému chovu.

Patronkou kampaně je novinářka Adéla Knapová, zdroj: CIWF.

Patronkou kampaně je novinářka Adéla Knapová, zdroj: CIWF.

Česká pobočka mezinárodní organizace Compassion in World Farming (CIWF) spustila u příležitosti nadcházejícího předsednictví České republiky v EU kampaň na zákaz klecového chovu. Vyzývá v ní k podepsání petice za „konec doby klecové“. 

Kampaní navazuje CIWF na stejnojmennou Evropskou občanskou iniciativu, v níž 1,4 milionů občanů a občanek EU požadovalo ukončení klecových chovů pro prasnice, telata, králíky, slepice, křepelky či husy a kachny. Evropská komise se následně zavázala, že do roku 2023 předloží legislativní návrh na postupné a definitivní zrušení klecí v celé EU.

„Díky Evropské občanské iniciativě Konec doby klecové jsme v Evropské unii nastartovali proces ukončení klecových velkochovů. Navíc v České republice máme už schválený zákaz klecí pro nosnice. K finálnímu prosazení závazné legislativy EU však zbývá ještě kus cesty. Návrh na zákaz klecí musí být předložen Evropskou komisí a následně přijat jak Evropským parlamentem, tak Radou ministrů jednotlivých členských zemí. Je proto naprosto zásadní, aby česká vláda, zejména v době českého předsednictví EU, ukončení klecových velkochovů jednoznačně podpořila a celý legislativní proces urychlila. Právě o to žádá naše petice,” popisuje Romana Šonková, vedoucí CIWF Česko. 

Patronkou kampaně je spisovatelka a novinářka Adéla Knapová. Podporují ji dále i hudebník Tomáš Klus se svou manželkou Tamarou, herečka Kristýna Frejová, zpěvák Jakub Ryba, filmová režisérka Mira Fornay, spisovatel David Zábranský a výtvarnice Veronika Šrek Bromová. 

-stk-