Koloťuk Trojan představuje nové šnelcugy InterJet

středa, 1. června 2022, 10:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

České dráhy seznamují v kampani cestující s novými soupravami, které národní dopravce v letošním roce uvedl do provozu.

Ivan Trojan v nové kampani Českých drah, zdroj: repro spot ČD

Ivan Trojan v nové kampani Českých drah, zdroj: repro spot ČD

České dráhy seznamují v kampani cestující s novými soupravami, které národní dopravce v letošním roce uvedl do provozu. Na koleje vyjelo 115 nových vozů a jejich vlajkovou lodí jsou soupravy InterJet. 

Televizní spot pracuje s železničářskou hantýrkou. Ivan Trojan zde vystupuje v roli koloťuka, tedy vozmistra, který v rozhovoru s reportérkou používá výrazy jako echt kočár (vagón) nebo šnelcug (rychlík). Přitom ukazuje přednosti nových souprav, polohovatelné sedačky, bezdrátové nabíjení nebo třeba okna lépe propouštějící mobilní signál. Příběh ústí v hlavní sdělení kampaně: „Naše nové vlaky jsou nejlepší naživo".

Představení nových InterJetů má nalákat i ty cestující, kteří dříve upřednostňovali jiné druhy přepravy.

O kreativní koncept kampaně se postarala agentura Havas, produkci zajistila Total Help Art a spot režíroval Ondřej Trojan. Objeví se od 1.6. do 30.6. v televizi, tisku, outdooru a onlinu.

Nový spot Českých drah, zdroj: České dráhy

V návaznosti na předchozí kampaň Českých drah srovnávající uhlíkovou stopu aut a vlaků se i k produkci spotů přistoupilo v rámci tzv. greenfilmingu. Celá výroba kampaně se podle dopravce snažila zanechat minimální uhlíkovou stopu, což mimo jiné znamená, že se počítala spotřeba energie ve všech fázích od castingu až po postprodukci. Snaha o co nejmenší dopad na životní prostředí zahrnovala úspory ve spotřebě elektřiny, vody, paliva i materiálu potřebného při natáčení – jídlo, kostýmy, kovy či papír. Ve spolupráci s OfsetujemeCO2.cz se pak 3 531 Kg CO2 vyprodukovaných během natáčení kompenzovalo prostřednictvím projektu Svoboda sadu v Českém ráji.

-mav-