Seznam loni navýšil zisk, tržby se vyšplhaly na 5,6 mld. Kč

čtvrtek, 2. června 2022, 17:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Zisk před zdaněním společnosti Seznam.cz se v roce 2021 meziročně zvýšil o více než pětinu. Také tržby rostly dvouciferně.

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Seznam.cz

Česká internetová jednička, společnost Seznam.cz, hospodařila v roce 2021 se ziskem před zdaněním v hodnotě 1,961 miliardy korun. V meziročním srovnání se jedná o více než 22% nárůst. Tržby se oproti roku 2020 zvedly o 13,3 % na necelých 5,604 miliardy korun. Za výsledky stojí vysoká návštěvnost domovské stránky, vybraných obsahových služeb i nákupního rádce a srovnávače Zboží.cz. V letošním roce plánuje Seznam.cz významně investovat do výstavby a rozšíření vlastních datových center i klíčových produktů a služeb.

„Musím se přiznat, že výsledek přesahující v tržbách 5,6 miliardy korun a 22% nárůst EBITu předčil naše očekávání,“ uvedl Pavel Zima, co-CEO Seznam.cz. Zima poukazuje nejen na výrazný růst oproti plánu, ale i porovnání s výsledky minulých let, kdy Seznam.cz rostl o jednotky procent.

„Upravili jsme obchodní strategii i ceník tak, aby odpovídaly potřebám, které naši klienti řešili během lockdownů. Mnoho z nich si více hlídalo peníze, které investují do marketingu, a soustředili se pouze na mediatypy, které měřitelně fungují. Online reklama od Seznamu tak i díky stovkám našich obchodníků, kteří poskytují inzerentům individuální péči, akcelerovala svůj růst a byla pro většinu našich partnerů hlavním kanálem pro udržitelný rozvoj podnikání i během koronavirové pandemie,“ dodal co-CEO Seznam.cz Tomáš Kapalín.

Podle jeho slov klienti využívali online reklamu i k budování povědomí o svých značkách s využitím bannerových formátů, videa či nativní inzerce od Seznam Brand Studia. Podle Seznamu se také dařilo rozvíjet obchodní vztahy s partnerskými vydavatelskými domy, které prezentují svůj obsah ve službě Seznam.cz Newsfeed na domovské stránce tuzemské internetové jedničky. „Právě naše homepage je pro české uživatele první volbou, když hledají aktuální informace. Díky tomu jsme mohli našim partnerům doručit v loňském roce o 23 % více návštěv než v roce předchozím a ruku v ruce s tím i razantně navýšit příjmy z jejich zpravodajských článků a videí,“ dodává Kapalín.

Seznam.cz loni upravil službu Email Profi, která podnikatelům a zájmovým sdružením umožňuje provozovat neomezený počet e-mailových schránek zdarma na vlastní doméně. Inovací prošla dopravní navigace v aplikaci Mapy.cz, redesignem služby Sport.cz či Sauto.cz a rebrandingem videoportál Stream, spojený se spuštěním nové aplikace pro Smart TV a HbbTV aplikace. Došlo k vyčlenění e-commerce aktivit do samostatné divize, vzniku ekonomického zpravodajství v rámci redakce Seznam Zprávy.