PR Klub se otevírá agenturám, firmám i spolkům

neděle, 3. července 2022, 07:35 Aktuality, PR MediaGuru

Členy PR Klubu se mohou stát nyní i sdružení, firmy, organizace státní a veřejné správy, neziskovky či agentury.

Výkonný výbor PR Klubu zůstává ve stejném složení (zleva): Kateřina Pavlíková, Patricie Šedivá, Pavel Vlček, Jana Pečenková, Ladislav Kříž, zdroj: PR Klub.

Výkonný výbor PR Klubu zůstává ve stejném složení (zleva): Kateřina Pavlíková, Patricie Šedivá, Pavel Vlček, Jana Pečenková, Ladislav Kříž, zdroj: PR Klub.

PR Klub na svém pravidelném shromáždění, které je nejvyšším orgánem této oborové organizace, podpořil současné složení Výkonného výboru a schválil nové typy členství a možnosti benefitů. Největší změnou je zavedení institucionálního členství. 

Tím se PR Klub otevírá dalším zájemcům z řad právnických osob. O členství se mohou ucházet sdružení, firmy, organizace státní a veřejné správy, neziskové a další spolky, společnosti či agentury poskytující služby v tomto oboru.

„PR Klub je přirozenou platformou pro setkávání a vzájemnou inspiraci profesionálů z řad in-house ředitelů, manažerů či specialistů komunikace a vnějších vztahů a také kolegů z PR agentur a poradců v oblasti komunikace. A právě ještě intenzivnější vzájemné propojování a inspirace všech součástí naší komunity má za cíl otevření PR Klubu zájemcům z řad právnických osob, kteří po této možnosti dlouhodobě volali, avšak stanovy naší organizace bohužel jejich zapojení dosud neumožňovaly,“ vysvětluje Pavel Vlček, znovuzvolený předseda Výkonného výboru PR Klubu. 

Kromě Pavla Vlčka, jenž PR Klub vede od roku 2018, svou pozici obhájila také místopředsedkyně Patricie Šedivá, ředitelka komunikace skupiny Pale Fire Capital. Ve svých mandátech nadále pokračují Jana Pečenková, generální manažerka agentury Grayling, Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí cestovní kanceláře Čedok, a Ladislav Kříž, manažer útvaru komunikace ve společnosti ČEZ.

„Podle zprávy Revizní rady se PR Klubu daří nejlépe za poslední roky, členská základna kontinuálně roste a stoupá i počet oborových akcí, které PR Klub pořádá. Souvisí to i s tím, že se snažíme odborně, systematicky a konzistentně rozvíjet obor public relations ve všech jeho částech a úzce spolupracujeme s členskou základnou a dalšími odborníky, od nichž přicházejí velmi cenné podněty. Sdílení know-how a diskuse často přinášejí nejen reakce na krizové situace nebo aktuální dění, které v oboru rezonují, ale i změny ve směřování klubu. Velmi si také vážíme spolupráce s profesionály v našich řadách, těší nás i neutuchající zájem o účast v porotách prestižního oborového ocenění Zlatý středník, který PR Klub každoročně pořádá. Bez této spolupráce by PR Klub nebyl tam, kde je,“ dodává Patricie Šedivá. 

A právě v rámci avizovaných změn vedení PR Klubu představilo i tzv. rozšířené členství, které za zvýhodněných podmínek umožňuje účast na všech vzdělávacích akcích zdarma a zpřístupňuje jejich kompletní videozáznamy. „V rámci nových členských benefitů je kladen ještě větší důraz na komunitní podporu. Pomoci se tak dostane členům – rodičům na mateřské a rodičovské dovolené, kteří mohou čerpat až roční členství zcela zdarma, nebo členům v nepříznivé situaci,“ říká Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu. Novinkou je v neposlední řadě zavedení diskuzních klubů, které nabídnou nejen oborová témata s cílem věnovat se zajímavým fenoménům do hloubky. 

Během shromáždění členové ocenili nárůst členské základny, která v současnosti čítá 295 členů, a zájem o oborová ocenění. Komunikační soutěž Zlatý středník letos zaznamenala rekordní počet přihlášek, a to v celkovém počtu 571.

-stk-