Naděje podporuje kampaní dluhové poradny

sobota, 1. října 2022, 08:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Organizace Naděje komunikuje kampaní své dluhové poradny v Ústeckém kraji.

Zdroj: Naděje

Zdroj: Naděje

Organizace Naděje, jež poskytuje pomoc lidem v nouzi, komunikuje kampaní své dluhové poradny v Ústeckém kraji.

Ústecký kraj již několik let v žebříčku předluženosti obyvatel na prvním místě v rámci celé České republiky. Na jednoho obyvatele tu připadá až šest exekucí. V kraji má Naděje tři pobočky dluhových poraden, které díky akreditaci od Ministerstva spravedlnosti nabízí služby v oblasti oddlužení, věnují se odbornému poradenství v otázkách osobních bankrotů a exekucí. Zdarma také pomáhají při komunikaci s úřady, věřiteli, insolvenčními správci a soudy. V roce 2021 pomohla organizace téměř 500 lidem s jejich nezvladatelnou finanční situací. 

„Každá z Dluhovek pomůže týdně 10 klientům řešit jejich nepříznivou finanční situaci. Služba je ale státem dlouhodobě podfinancovaná. Jenom letos nám chybí půl milionu korun na zajištění jejího provozu a hrozí, v době ekonomické krize, omezení poskytované pomoci, na níž lidé v místech našeho působení dlouhodobě spoléhají. Oslovili jsme proto HeroClan, kteří nás propojili s AZN kru,” říká Richard Brejša, který působí jako PR pracovník a asistent oblastní ředitelky.

Vznikla tak kampaň, která má za cíl zviditelnit činnost Dluhovek v Ústeckém kraji a zároveň oslovit dárce a získat finanční příspěvky na jejich fungování.

-stk-