KPMG uvede film Auditor, hraje v něm i olympionička Mäki

středa, 17. května 2023, 11:40 Aktuality, TV MediaGuru

V prvním krátkometrážním českém snímku z prostředí velké čtyřky hraje i mílařka a olympijská finalistka Kristiina Mäki.

Auditor, zdroj: KPMG

Auditor, zdroj: KPMG

KPMG uvede 5. června film Auditor režiséra Štěpána FOK Vodrážky. V prvním krátkometrážním českém snímku z prostředí velké čtyřky hraje i mílařka a olympijská finalistka Kristiina Mäki. Komediální drama „o situaci, kterou zažil každý, kdo někdy pracoval v ofisu,“ upozorňuje na význam auditorů. 

„Profese auditora je pro fungování svobodné společnosti zásadní, přitom je ale málokdy vidět v hlavní roli. Proto jsme náš film věnovali všem auditorkám a auditorům jako poděkování za jejich důležitou práci,“ vysvětluje Jindřich Vašina, producent filmu a vedoucí partner Auditu KPMG Česká republika.

Ve snímku se mladý auditor Milan (Martin Bednár) chystá na důležité setkání s finskou klientkou Kristiinou (Kristiina Mäki). Manažerka Klára (Tereza Richtrová) má vše v paži, recepční Ilona (Alena Doláková) vyhlíží wellness víkend u Třebíče a její kolegyně Monika (Lýdie Prokopová) si není ničím jistá. Kartami zamíchá retrográdní Merkur, shrnuje anotace filmu, který bude představen v pražské Lucerně.

Snímek se natáčel v březnu v pražských kancelářích KPMG. 

Autorsky stojí za filmem tým režiséra Vodrážky, nositele divácké ceny z loňského karlovarského festivalu. Výkonným producentem je Tadeáš Trojánek, kameramanem Šimon Dvořáček. Výrobu zajistila produkční společnost Ministerstvo kouzel.

Odborné konzultace poskytnul Anton Fedorenko, senior manager z Auditu KPMG. Na scénáři se podílel marketingový tým KPMG pod vedením Štěpána Kačeny.

„Snímkem, který je součástí našich náborových aktivit, chceme upozornit na důležitost auditorské profese. Většina filmů a seriálů je o lékařích nebo policistech, ale i auditoři si zaslouží stát v záři reflektorů, přispívají totiž k budování důvěry, která je základním tmelem ekonomiky i společnosti,“ uzavírá Kačena.

-mav-