Ondřej Vrbík podává žalobu na ČT kvůli výběrovému řízení

čtvrtek, 1. června 2023, 07:35 Aktuality, TV MediaGuru

Ondřej Vrbík, který kandidoval na generálního ředitele České televize, ale neprošel do finálového kola, podal žalobu na Českou televizi kvůli výběrovému řízení.

Ondřej Vrbík, zdroj: archiv O. Vrbíka

Ondřej Vrbík, zdroj: archiv O. Vrbíka

Ondřej Vrbík, který kandidoval na generálního ředitele České televize, ale neprošel do finálového kola, podal žalobu na Českou televizi kvůli výběrovému řízení. MediaGuru.cz zdůvodnil, že se mu nelíbila diskriminace kandidátů na A a B.  Měla se projevit tím, že o některých kandidátech nebyly známy jejich životopisné údaje, zatímco o jiných ano. Za důvod k žalobě považuje i to, že je jako jeden z mála kandidátů bez „vazeb" nebo že by měl být výběr GŘ transparentní.

Generálního ředitele ČT volí Rada ČT a ta vypisuje i výběrové řízení. Do užšího výběru kandidátů na místo generálního ředitele České televize postoupil její stávající šéf Petr Dvořák, ředitel brněnského studia ČT Jan Souček, bývalý šéf televize Prima Martin Konrád, kreativní producent v ČT Jan Štern a krizový manažer Pavel Hřídel.

Volba generálního ředitele se uskuteční 7. června po osobních prezentacích kandidátských projektů před radními. V tajném hlasování musí budoucí generální ředitel získat od radních alespoň deset hlasů z 15.

-mav-