Netflix zvýšil počet předplatných s reklamou na 15 milionů

čtvrtek, 2. listopadu 2023, 07:25 TV, Aktuality MediaGuru

Ve srovnání s letošním květnem se počet uživatelů levnější verze předplatného s reklamou ztrojnásobil. Stále ale tvoří jen malou část ze všech předplatitelů Netflixu.

Ilustrační foto, zdroj: Unsplash

Ilustrační foto, zdroj: Unsplash

Platforma Netflix ve středu uvedla, že její předplatné kombinované s reklamou dosáhlo 15 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Levnější verzi předplatného s reklamou nabízí Netflix jeden rok. Celkem Netflix ve třetím kvartále 2023 oznámil 247 mil. předplatitelů. Z toho plyne, že verzi s reklamou využívá 6 % uživatelů z celkového počtu předplatitelů Netflixu.

Při příležitosti výsledků za třetí letošní kvartál informoval Netflix o tom, že užití levnější verze s reklamou (v USA dostupná za 6,99 USD) se zvýšilo o téměř 70 %. V zemích, kde je tato nabídka k dispozici (Česko mezi nimi zatím není), eviduje Netflix 30 % registrací díky této hybridní nabídce.

Novinkou pro uživatelé s reklamním předplatným bude možnost stáhnout si filmy a seriály na později, zavedeno má být rozlišení Full HD. Další novinkou je, že zákazníci s reklamním předplatným budou moct v budoucnu využívat službu na dvou zařízeních současně. V novém reklamním formátu bude možné po zhlédnutí tří dílů seriálu přímo po sobě sledovat čtvrtý díl bez reklam.

Inzerenti budou moct kromě současných patnácti a třicetisekundových klipů zveřejňovat i deseti, dvaceti a šedesátisekundové spoty. Podle Netflixu mají mít možnost i lépe měřit úspěšnost svých reklamních kampaní a po vzoru osvědčeném v televizi také sponzorovat pořady.

Letos v květnu Netflix uváděl, že má pět milionů uživatelů této nové nabídky předplatného s reklamou. Zároveň také zvýšil ceny sledování bez reklam, aby motivoval uživatele objednat si právě tuto novou verzi předplatného. Stejně tak zdražoval Netflix před měsícem, a to na některých trzích. ​

Verzi předplatného s reklamou začali nabízet i konkurenční provozovatelé streamovacích služeb. V nabídce ji má také Disney+, HBO Max (Max) nebo Paramount+.

-mav-