Penny rozšiřuje projekt Nesnězeno na padesátku prodejen

středa, 1. listopadu 2023, 17:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Možnost nákupu balíčku Nesnězeno rozšiřuje Penny už na 51 prodejen po celé republice.

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

Penny rozšiřuje možnost nákupu balíčku Nesnězeno na 51 prodejen po celé České republice. Po pilotním projektu, který pomohl nastavit fungování celého systému, nabízí od konce října možnost nakoupit zvýhodněné potravinové balíčky na 44 dalších prodejnách. 

Do projektu Nesnězeno zapojilo v dubnu letošního roku Penny jako první svoji prodejnu v Revoluční ulici v Praze. Následně se přidalo celkem šest prodejen v Praze a od té doby zákazníci zachránili 3500 balíčků potravin. 

„Bylo pro nás příjemným překvapením, jaký zájem zákazníci o možnost nákupu výhodného balíčku potravin projevili. Nejenže tím ušetří, ale současně se s námi zapojují do boje proti plýtvání potravinami. I proto jsme se na základě zkušenosti a po nastavení celého systému rozhodli navýšit počet prodejen, kde mohou této unikátní služby využít,“ komentuje vedoucí komunikace Penny Tomáš Kubík. 

Aplikace Nesnězeno je platformou, jejímž prostřednictvím restaurace, pekárny, hotely nebo obchody s potravinami prodávají neprodané, ale kvalitní jídlo s výraznou slevou. Zákazníci Penny si nyní balíčky mohou za výhodnou cenu objednat a zakoupit na 26 prodejnách v hlavním městě a na 25 v dalších městech České republiky. „Jsme rádi, že po úspěšném pilotním projektu můžeme přejít do dalších fáze, a tedy zavést misi boje proti plýtvání jídlem mezi více a více měst. Koneckonců, náš úkol pro celou Českou republiku je jasný: změnit kulturu nakládání s nevyužitými potravinami a zachránit co nejvíce jídla před vyhozením,“ dodává spoluzakladatel Nesnězeno Jakub Henni

Po přihlášení do platformy, ať už skrze webový prohlížeč, nebo mobilní aplikaci, si zákazník vybere nejbližší prodejnu a objedná si předpřipravený balíček potravin, kterým se blíží doba spotřeby, a nakoupit je s minimálně 50% slevou. Následně si objednaný balíček vyzvedne na zvolené prodejně.

 „Je to vždy tak trochu překvapení, protože nikdy nejde předem nadefinovat přesný obsah balíčku. Odvíjí se od neprodaných, ale stále kvalitních produktů s končící dobou trvanlivosti,“ říká Tomáš Kubík.

Zapojením se do projektu Nesnězeno doplňuje Penny své aktivity v boji proti plýtvání. Mezi ně patří projekt Bedýnek s ovocem a zeleninou, díky němuž si mohou zákazníci koupit ovoce nebo zeleninu druhé jakosti v bedýnce o váze 2 kg za cenu 19,90 Kč. Dalším projektem je před dvěma lety spuštěný projekt Penny pro zoo, jehož prostřednictvím dodává zvířatům neprodané ovoce a zeleninu ze svých obchodů. 

Penny rozšiřuje nabídku ošklivé zeleniny se slevou

pondělí 25. července 2022

-stk-