Albert otevřel obchůdky dětí z dětských domovů

neděle, 3. prosince 2023, 07:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Albert má ve více než 50 prodejnách stánky s vánočními dekoracemi, které prodávají děti.

Zdroj: Albert

Zdroj: Albert

Obchodní řetězec Albert před Vánocemi zahájil ve vybraných prodejnách šňůru adventních obchůdků, v nichž nabídnou děti z dětských domovů a neziskových organizací vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace. Jedenáctého ročníku projektu Nadačního fondu Albert se účastní 55 organizací z celé republiky, kterým poputuje výtěžek.

Ve více než 50 prodejnách Albert napříč Českem je možné si koupit na stánku dekorace a další předměty s vánočními a zimními motivy. Prodávají je  přímo děti, které je po několik týdnů či měsíců vyráběly. Výtěžek akce zůstane dětem a organizacím, které o děti pečují. Peníze tak budou využity na výlety a jiné volnočasové aktivity nebo například na pořízení sportovního vybavení pro děti. 

První Adventní obchůdky se v prodejnách Albert objevily v pátek 24. listopadu a budou  otevřené do čtvrtku 21. prosince. Výrobky dětí z vybraných organizací navíc jsou k dispozici i na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz.

„Cílem našeho projektu je připravit mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí na vstup do dospělého života. Zejména starší děti dekorace a dárky nejenže vyrábějí, ale také organizují pořízení materiálu a další věci kolem. Na stáncích v prodejnách Albert se pak učí komunikaci s dospělými, samostatnosti a finanční gramotnosti,“ vysvětluje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Iniciativy se každoročně účastní desítky dětských domovů a neziskových organizací zaměřených na práci s dětmi. Do letošních Adventních obchůdků zapojilo 55 organizací. Minulý ročník dětem přinesl 600 tisíc korun.

-stk-