Autor textu MediaGuru
Poslanci podpořili novelu zákona o pozemních komunikacích, podle které by
měla zmizet do pěti let od českých silnic většina reklamních poutačů.
Cílem omezení reklamy u silnic je zvýšit bezpečnost provozu. Do budoucna by mohli povolení na výstavbu reklamních zařízení získat pouze provozovatelé restaurací, benzinových čerpacích stanic, motelů a dalších zařízení, která bezprostředně souvisí se silničním provozem. Jejich poutače by ale musely být umístěny do vzdálenosti 200 metrů od provozovny. Změna se nebude týkat poutačů v obecní a městské zástavbě, kde o jejich umístění rozhodují radnice.
Billboardy představují riziko pro řidiče zejména tím, že odvádějí jejich pozornost od řízení. Podle ministerstva jsou tyto reklamní poutače nebezpečné zejména v okolí rychlostních silnic. Sociální demokrat Josef Smýkal ale varoval v souvislosti s pětiletou dobou pro odstranění reklam před možnými arbitrážemi.
Autor textu MediaGuru
Díky lepším datům, měření a programatickému nákupu se digitální
out-of-home (DOOH) stává z dříve izolovaného formátu plnohodnotnou
součástí omnichannel kampaní. Teď vstupuje do fáze, kdy už nejde o jeho
„obhajobu“, ale o jeho plnou integraci do mediálního plánování,
poukazuje Phil Acton z Adformu.
# Aktuality # Outdoor # Marketing
Společnost Kooperativa využila 230 digitálních ploch sítě PlayOn při
velkém firemním eventu v O2 areně.
Česká republika vyhrála arbitráž s francouzskou společností JCDecaux a nemusí tak platit údajnou škodu zhruba 550 milionů korun.