Autor textu MediaGuru
Společnost Sanoma Media se v důsledku majetkové změny přejmenovala na
Astrosat Media.
Značka vydavatelství Sanoma mizí z českého tiskového trhu. Sanoma Media, vydavatel časopisů Květy, Vlasta, Překvapení, Praktická žena nebo National Geographic, se přejmenovala na Astrosat Media. Ke změně názvu dochází v důsledku majetkových změn společnosti. Stoprocentní podíl získala loni před koncem roku vydavatelská společnost Astrosat ze skupiny Vltava-Labe-Press.
Na konci letošního dubna došlo k definitivnímu převzetí Sanomy společností Astrosat Media. Firma zároveň jmenovala dva jednatele – Karin Vedrovou, jednatelku Astrosatu, a Jaromíra Skopalíka, člena představenstva VLP.
Do budoucna lze očekávat sloučení společností Astrosat, která se zaměřuje především na vydávání televizních magazínů, suplementů a zájmových časopisů (např. TV magazín, TV mini, Gurmet, Glanc, TV star aj.) se společností Astrosat Media (tj. bývalou Sanomou).
Na trhu ještě formálně zůstává společnost Sanoma Media CZ, která je samostatným právním subjektem. Jde o bývalé vydavatelství HomeDeco SMP (vydavatel časopisu Dům a zahrada).
-mav-
Autor textu MediaGuru
Poslanecký klub vládního hnutí ANO navrhl za člena Rady České tiskové
kanceláře někdejšího prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka.
# Tisk # Online # TV & video # Audio
Skutečným problémem tuzemských médií je jejich obsah a bezradnost
managementu, píše ve svém zamyšlení o budoucnosti médií Daniel Köppl.
Většina tištěných deníků a část týdeníků se v novém roce
2026 prodává s vyššími prodejními cenami. Ke zdražení vydavatelé
přistoupili už v průběhu loňského podzimu nebo na začátku prosince
či ledna.