Autor textu MediaGuru
Nový generální ředitel Economie by mohl být znám nejpozději na
začátku září.
Ve výběrovém řízení na nového generálního ředitele vydavatelství Economia jsou čtyři kandidáti, uvedl na dotaz MediaGuru.cz předseda představenstva společnosti Kamil Čermák. Bez generálního ředitele je Economia po loňském odchodu André Warneckeho.
Dva ze čtyř kandidátů už údajně prezentovali své vize manželům Bakalovým, vlastníkům vydavatelství. Prezentace dvou dalších se teprve chystají. Čermák předpokládá, že Economia by mohla během léta o novém generálním řediteli rozhodnout tak, aby se od 1. září ujal své funkce, dodal. Economia celkově vybírala z necelých 40 kandidátů jak z mediální, tak i z dalších oborů (např. IT).
Economii zároveň čeká fúze se společnosti Respekt Publishing, vydavatele týdeníku Respekt, a Centrum Holdings, provozovatele serverů Centrum.cz či Aktuálně.cz. Kamil Čermák v úterý potvrdil, že fúze by měla proběhnout do konce letošního června. Economia pak zůstane jako jediná společnost zastřešující všechny mediální aktivity podnikatele Zdeňka Bakaly.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Tiskárna Triangl letos uvedla do provozu nový stroj a linku na lepenou vazbu.
Podle obchodního ředitele Jana Vaška jde o součást dlouhodobé strategie,
která má firmě zajistit silnou pozici i v době rostoucí digitalizace a nástupu AI.
Česko si podle Zprávy o stavu české demokracie udržuje vysokou míru
svobody médií, zároveň však sílí útoky na novináře a roste tlak na
změny ve financování médií veřejné služby. Země navíc není
připravena na regulaci digitálních platforem a dopady umělé inteligence na
mediální trh.
V roce 2025 se prodalo o necelých deset procent deníků méně než
v předešlém roce. Trend vývoje prodaného nákladu se tak na českém trhu
nemění. Nejprodávanějším deníkem zůstává Blesk. Nejlepší meziroční
výsledky v prodaném nákladu měly loni Hospodářské noviny a MF Dnes.