Výsledky výzkumu o mediální konzumaci TOP Managerů (LAE)

čtvrtek, 01. ledna 1970, 01:00 Výzkum MediaGuru

Co čtou lidé s rozhodovacími pravomocemi? Kde vyhledávají B2B kontakty? Kde hledají ekonomické informace?

V úterý 29. dubna 2008 se uskutečnila prezentace výsledků marketingového výzkumu LAE-ČR-2008, který je realizován ve dvouletých cyklech pravidelně od roku 2000 jako součást Media projektu. Výzkum pro Unii vydavatelů realizovala společnost GfK Praha.

LAE –ČR-2008 je výzkum mediálního chování osob s  rozhodovacími pravomocemi v ČR, který umožňuje projekci cílové skupiny. Kvantifikace cílové skupiny osob je stanovena  z dostupných statistických informací ČSÚ ve spolupráci se Sociologickým ústavem ČSAV. 

Cíl výzkumu LAE: získat validní informace pro plánování inzerce business-to-business v cílové skupině osob s rozhodovacími pravomocemi a analýza této cílové skupiny. Zároveň jsou k dispozici informace o vybraných nákupních plánech této zajímavé skupiny v oblasti inzerce B2C – komodita domácí vozový park, finanční a pojišťovací produkty a služby, mobilní telefony, nemovitosti

Předmět výzkumu: mediální chování, investiční záměry firmy, podíl na rozhodování při nákupu služeb/zboží, vybrané ukazatele individuální spotřeby. Samostatný blok dotazů  je věnován internetu.

Cílová skupina: osoby s rozhodovacími pravomocemi – ředitelé, vrcholoví manažeři, vedoucí řídící pracovníci, podnikatelé minimálně se 3 zaměstnanci, samostatně činní vyšší odborníci, kvalifikovaní zaměstnanci, řídící pracovníci ve státní správě.

Velikost vzorku: 2085 rozhovorů, kombinace stratifikovaného náhodného výběru a kvótního výběru. Velikost vzorku odpovídá 0,63 % cílové skupiny osob s rozhodovacími pravomocemi v ČR.

Terén: únor -  duben 2008

Pár ukázek z výsledné prezentace:

lae 2008

lae

lae

lae

lae

Celá prezentace je ke stažení na serveru Unie Vydavatelů ZDE.

V případě zájmu o zakoupení výsledků, prosím, kontaktujte sekretariát Unie vydavatelů, Na Poříčí 30, 110 00 Praha 1, tel: 221 733 427, fax: 222 322 961, e-mail: dub@unievydavatelu.cz.