Mladá fronta skončila loni ve ztrátě 40 milionů

středa, 23. října 2013, 14:20 Aktuality, Tisk, TV MediaGuru

Vydavatelství Mladá fronta za loňský rok vykáže ztrátu zhruba 40 milionů korun. Na konferenci Czech Internet Forum 2013 to ve středu 23. října v rámci velké mediální diskuse uvedl generální ředitel Mladé fronty David Hurta. Do černých čísel by se měla vrátit v příštím roce.

Uskutečněné akvizice, jako například převzetí televize Metropol, se podle Hurty nyní daří pomalu konsolidovat. Vydavatelství se podle Hurty osvědčilo nabízení kombinace různých mediatypů. V takzvaných balíčcích si tak inzerenti mohou vybírat z tištěných médií, on-line produktů či televize.

Vydavatelství Mladá fronta je jedním z největších mediálních domů v České republice. Vedle řady časopisů vydává od roku 2007 ekonomický deník Mladá fronta E15 a od roku 2012 i ekonomický týdeník Euro. Společnost rovněž provozuje weby jako Dáma.cz, Recepty.cz nebo Živě.cz a MobilMania.cz, ročně vydá zhruba 200 nových knižních titulů a věnuje se také elektronickým verzím pro iPad či Kindle. V letošním roce dceřiná společnost MF TV přebrala vysílání Metropol TV.

-čtk-, -kch-