Když se v komunikaci občas něco nepovede...

úterý, 31. prosince 2013, 12:00 Reklama MediaGuru

Do nového roku 2014 přejeme co nejméně přehmatů, hodně osobních a pracovních úspěchů!

Ani v komunikaci nevyzní vždy vše, jak si autor představuje. Celý rozhovor může posunout jiným směrem nešťastně zvolený titulek, článek dostane jiné vyznění v souvislosti s reklamou či reklama sama o sobě může působit bizarně vzhledem k okolnostem.

Jednou z takových náhod byl například článek na serveru Novinky.cz s titulkem „Obří AirBus neplánovaně přistál v Praze, pasažérka i přes oživování zemřela“, který doprovázela na stránce Seznam.cz bannerová reklama na pohřební ústav.

Podobně nešťastně vyzněla i reklama na Opel na titulní stránce Lidových novin, která překryla fotografie zesnulé herečky Jiřiny Jiráskové.

Serveru iDnes.cz se zase podařilo přehodit fotografie u dvou článků. Článek o divočákovi v centru Prahy doplňovala fotografie Jana Fischera, o kterém pojednával další článek, který naopak doprovázel obrázek divočáka.

Kouzlo nechtěného zahrálo i v případě titulku k článku, který se na serveru iHned.cz věnoval startu specifického kulturního kanálu České televize ČT art. Myšlenka jasná, leč slovní logika neúprosná...

Poněkud nový rozměr dostaly některé billboardové reklamy v době letních povodní. Rakouská lidová strana (ÖVP) ví, že i za velké vody je v Rakousku dobře. V Maďarsku zase upozorňovali na novou kolekci plavek.

-kch-

Zdroj titulní foto: Photospin