O2 mění strukturu, dotkne se i marketingu

pondělí, 10. února 2014, 14:00 Marketing, Lidé MediaGuru

Změny se týkají i marketingu a komunikace. Šéfka korporátní komunikace Dana Dvořáková odchází.

Vedení O2 rozhodlo o výrazném zjednodušení struktury firmy. Změny ve firmě přicházejí poté, co firmu koupila od španělské společnosti Telefónica S.A. finanční skupina PPF. Cílem tohoto opatření je podle oficiálního vyjádření společnosti zeštíhlení organizační struktury a s tím spojené zrychlení rozhodovacích procesů.

Počet divizí společnosti se tak sníží z devíti na sedm, přičemž zaměstnanci organizačních jednotek, jichž se změna týká, se včlení do jiných týmů. V rámci reorganizace se přesunou útvary z divize Marketing do divizí Rezidentních a Firemních zákazníků a do divize Strategie & Bussiness Development. Jiří Dvorjančanský, který dosud řídil marketing, zůstává součástí nejvyššího managementu firmy. Týmy korporátní komunikace se začlení do divizí Lidské zdroje a Právní a firemní záležitosti. Dana Dvořáková, ředitelka korporátní komunikace, společnost opouští.

K dalšímu zjednodušení struktury dojde v oblasti podpůrných služeb, které se začlení do divizí Provoz, Finance a Lidské zdroje. Martin Bek, jenž vedl podpůrné služby, zůstává v představenstvu. Naopak z útvaru IT se stává samostatná divize spadající přímo pod generálního ředitele.

-kch-