Kontrolu nad časopisem Forbes získají Asijci

sobota, 19. července 2014, 07:41 Aktuality, Tisk MediaGuru

Většinový podíl ve vydavateli amerického ekonomického časopisu Forbes koupí asijská skupina investorů Integrated Whale Media Investments sídlící v Hongkongu. Finanční podmínky a další podrobnosti dohody sice nebyly zveřejněny, podle zdroje agentury Reuters nicméně transakce celý podnik ohodnocuje na 475 milionů dolarů (téměř deset miliard Kč).

Časopis před téměř sto lety založila rodina Forbesů. Ta si podle dnešní zprávy ve vydavatelství zachová „významný“ podíl a bude se i nadále aktivně podílet na jeho řízení. Šéfredaktorem časopisu zůstane Steve Forbes, který je vnukem zakladatele B. C. Forbese. „Nadále budu mít velkou roli v budoucím vývoji podniku,“ prohlásil Steve Forbes. „Naši partneři respektují naši značku i naše hodnoty,“ dodal. Časopis Forbes je známý mimo jiné díky svému každoročnímu žebříčku nejbohatších lidí světa.

Majitelé vydavatelství Forbes Media začali na prodeji podílu pracovat již v loňském roce. Podle tehdejších informací doufali, že prodejem získají 400 až 500 milionů dolarů.

-čtk-