Portál ČT24 mění design i redakční systém

čtvrtek, 06. srpna 2015, 12:18 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Zpravodajský portál ČT24 mění design i redakční systém, přechází na publikační platformu Drupal 7, kterou využívají například televizní stanice BBC nebo CNN. Od začátku července měli návštěvníci webových stránek kanálu ČT24 možnost přepnout si dosavadní vzhled stránek do nové verze. Od čtvrtka 6. srpna se nová podoba stala výchozí a jedinou možnou.

S novou publikační platformou je možné vkládat další interaktivní obsah, od výstupů na sociálních sítích až po interaktivní mapy. Je možné i jinak řadit zprávy, čtenáři si budou moci ukládat obsah, který je zaujme, na později, nebo si výběr zpráv přizpůsobit konkrétnímu regionu. Stránky jsou uzpůsobeny jak čtení z klasických počítačů a notebooků, tak na mobilních zařízeních.

„Od samého počátku, kdy jsme se rozhodli web ČT24 proměnit, jsme ani na chvíli nepochybovali o tom, že v centru všech našich designových rozhodnutí musí stát naši uživatelé. Chtěli jsme znát jejich motivace, potřeby i omezení,” říká vedoucí Designu a vývoje Nových médií České televize Zdeněk Lanc. V další fázi plánuje ČT převést na Drupal i weby dalších kanálů.

Realizaci platformy zajišťovala v úzké spolupráci s interními programátory ČT společnost Aira Group.

-stk-