Koudelka odešel z Mafry, obchod časopisů řídí Otevřel

čtvrtek, 3. října 2019, 10:50 Tisk, Lidé MediaGuru

Z mediální skupiny Mafra odešel další z bývalých zaměstnanců vydavatelství Bauer Media.

Libor Koudelka, foto: Bauer Media

Libor Koudelka, foto: Bauer Media

Ředitel strategického rozvoje mediální skupiny Mafra Libor Koudelka, který do společnosti přišel s akvizicí skupiny Bauer Media, mediální skupinu ke konci září 2019 opustil. Ze své pozice řídil také obchod časopisů, který mu byl svěřen letos v květnu. Řízením obchodu časopisů byl proto pověřen Jiří Otevřel, uvedla na dotaz MediaGuru.cz mediální skupina Mafra.

„Libor Koudelka, který byl ve funkci ředitele strategického rozvoje odpovědný za úsek obchodu časopisů, ze společnosti Mafra odešel ke konci září 2019 po vzájemné dohodě. Odpovědnost za daný úsek převzal Jiří Otevřel, ředitel strategie obchodu mediální skupiny Mafra," sdělila mluvčí Tereza Sedláková.

Libor Koudelka přešel do Mafry poté, co mediální skupina loni v říjnu koupila časopisy společnosti Bauer Media. V Bauer Media pracoval od roku 2013, tehdy přišel z konkurenčního vydavatelství Burda, kde zastával přes dva roky post výkonného ředitele. Před tím pracoval téměř deset let v tehdejším vydavatelství Hachette Filipacchi 2000 jako finanční ředitel. Také v Bauer Media zastával post finančního ředitele a významně přispěl k úspěšným výsledkům Bauer Media (psali jsme o nich například zde).

Z Mafry tak odešel i druhý z nejvyšších manažerů společnosti Bauer Media. Generální ředitelka Bauer Media Karin Vedrová opustila post ve vedení na začátku letošního roku. Po akvizici odešli také někteří publisheři a řadoví zaměstnanci.

-mav-