Značky objevují pro reklamu kouzlo videohovorů

středa, 15. dubna 2020, 15:15 Reklama, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Nejedna značka na českém trhu promptně zareagovala na současnou situaci a připravila novou kampaň na dálku.

Ondřej Vetchý v nové reklamě operátora Vodafone, zdroj: FB Vodafone

Ondřej Vetchý v nové reklamě operátora Vodafone, zdroj: FB Vodafone

Nouzový stav si žádá nouzová řešení. V době, kdy je omezen pohyb obyvatelstva i osobní setkávání, reagují značky přípravou aktuálních kampaní na dálku. Detaily jsou domlouvány přes videokonference, natáčí se na mobil či webkameru, poté následuje rychlá postprodukce. 

Jednou z prvních firem, která s novou komunikací přišla, je energetická společnost Innogy. V řádu dní proběhla přes videohovory příprava, realizace i schvalování. Spot ve vlastní režii natočil na svůj mobilní telefon herec Pavel Šimčík. „Jsme si vědomi toho, že kvalita výstupu neodpovídá zcela našim standardům, základním cílem kampaně ale je efektivně informovat zákazníky o současných možnostech komunikace s Innogy. A to se nám, věřím, podařilo,“ popisuje za Innogy její tiskový mluvčí Václav Podzimek. 

K podobnému scénáři se přiklonila i společnost Bohemia Energy, v jejíž reklamě se přes videohovor domlouvají tváře její dlouhodobé komunikace. Herec Pavel Liška volá od šicího stroje, na kterém šije roušky, „režisérovi“ Marku Danielovi se svým nápadem, který ho jako obvykle odmítá. „Šlo o rychlou akci, reklama se zrodila v rekordním čase. V pondělí přišel nápad a zrodil se scénář, v úterý se natáčelo u Marka Daniela na chatě, ve středu se dotočil zvuk pro voice over a udělala rychlá postprodukce a ve čtvrtek ráno se už odevzdávalo do TV. A od pátku už to diváci uvidí na obrazovkách,“ uvádí Robert Chmelař, marketingový ředitel firmy. 

Na dálku připravila se svými zaměstnanci kampaň také Direct pojišťovna, která pomocí nápisů v ruce odpovídá na otázku, co je normální, a zároveň vyzývá, aby lidé zůstali doma.

Přes videohovor se reklama natáčela i ve Vodafonu. Zatímco první záběry pocházejí od zákazníků, kteří za zvuků písně „Come Together“ ukazují, jak doma přes internet pracují, cvičí, paří či se spolu baví, v závěru se přes videokonferenci připojuje Ondřej Vetchý s připomenutím, že „nejsilnější sítí jsme totiž my – lidi“. 

TikTokový styl řetězové akce si pro svou aktuální kampaň, v níž lidem děkuje, že zůstávají doma, zvolil zase pivovar Budějovický Budvar. V ní si šest tanečníků při svém tanci v domovském prostředí „předává“ přes obrazovku nový hořký ležák Budvar 33. 

Ne všechny firmy, ale v současné době sahají po formátu videohovorů.   Cestou je i úprava stávající komunikace. Některé jen předělají voice over, což je případ Raiffeisenbank nebo České spořitelny. Jiné zasáhnou do reklamy výrazněji. Například Kofola v souvislosti s pandemickou situací přidělala postavám svého letošního zamilovaného spotu digitální roušky. Starobrno pustilo svůj spot od Jana Prušinovského pozpátku s tím, ať jsme brzy zase spolu.

Starobrno se vydává v reklamě cestou pozpátku

úterý 14. dubna 2020

-stk-