Volkswagen Užitkové vozy: Udržet pozici jedničky bude složité

sobota, 5. září 2020, 08:30 Marketing MediaGuru

Volkswagen Užitkové vozy letos slaví 70 let své modelové řady Transporter. Oslavy však značně narušila pandemie.

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Letos společnost Volkswagen Užitkové vozy podobně jako zbytek trhu nezažívá právě nejlepší rok ve své historii. Prodeje se meziročně výrazně propadly. A i s ohledem na generační výměnu stěžejního modelu Caddy bude snaha o udržení postavení jedničky v druhé polovině roku velmi složitá. I tak si tento rok připomíná 70 let své modelové řady Transporter. 

„Sedmdesátileté výročí jedné modelové řady je v segmentu automotive skutečně unikátním momentem,“ říká Pavel Demartini, koordinátor marketingu Volkswagen Užitkové vozy. K oslavám připravila značka kromě kampaně, jež odstartovala v srpnu, i jubilejní nabídku speciální edice modelů „70 let Bulli“, v níž mají zákazníci na výběr zvýhodněné modely T6.1 Transporter, Transporter Kombi, Caravelle, Multivan a California.

Volkswagen Užitkové vozy slaví kampaní 70 let Transporteru

sobota 22. srpna 2020

Transportersraz, několikadenní setkání majitelů „Téček“ všech generací s hudebním festivalem i kempováním, se však kvůli pandemii Covid-19 nakonec 13. června nekonal. „Přes několikeré úpravy akce spějeme čím dál víc k tomu, že ji kvůli daný pravidlům pro eventy budeme muset svým rozsahem a počtem účastníků radikálně redukovat, pokud ne úplně zrušit. Což by nás velmi mrzelo, ale jak se říká ,není vždycky posvícení', dělat takovou akci s limitem 1000 lidí není v podstatě možné,“ podotýká Pavel Demartini. Finální rozhodnutí by mělo padnout během několika dní. Nicméně už nyní je jisté, že se určitě uskuteční 26. září dopoledne spanilá jízda Transporterů, Caravelle, Multivanů a Californií všech generací Prahou.

Prodeje značky se v porovnání s loňským rokem výrazně propadly. „Stále si však držíme pozici jedničky na trhu, i když víme, že s ohledem na generační výměnu modelu Caddy, který je jedním ze zásadních pilířů značky v České republice, bude snaha o udržení toho postavení v druhé polovině roku velmi složitá,“ domnívá se Pavel Demartini. 

Caddy bude pro Volkswagen Užitkové vozy soustředit v příštím roce stěžejním komunikačním tématem. Jak přesně bude zbrusu nový model komunikován, ještě není jasné. Dramatické změny v porovnání s minulými kampaněmi však očekávány nejsou. 

Marketingové výdaje se budou odvíjet od momentálního vývoje na trhu. „Investice do marketingu musejí mít vždy reálný obchodní základ. Jedná se skutečně o investice, které musejí mít nějakou návratnost. Jejich výši tedy budeme řídit podle momentálního vývoje na trhu a jeho potenciálu při zohlednění komunikačních cílů a priorit značky. Pokud se naplní naše předpoklady a trh bude v příštím roce na podobné úrovni jako letos, tak i naše investice do marketingu budou rámcově na podobné úrovni,“ dodává Pavel Demartini. 

Loni dosáhla značka Volkswagen Užitkové vozy na českém trhu 6637 registrací. K meziročnímu nárůstu o 6,3 % přispěly všechny modelové řady. Podíl na českém trhu vzrostl na 16,9 %. Volkswagen Užitkové vozy je jedničkou jak v kategorii N1, tak v kategorii M1. V globálním měřítku přinesl rok 2019 značce Volkswagen Užitkové vozy stabilní vývoj prodeje.

-stk-