AdParáda: TOP deset listopadových kampaní

sobota, 9. ledna 2021, 08:25 Reklama MediaGuru

Přinášíme shortlist deseti nejlepších kampaní za listopad, který sestavila reklamní hitparáda ADC.

Hostem listopadové AdParády byl Petr Vlasák z Comtech Can, zdroj: ADC.

Hostem listopadové AdParády byl Petr Vlasák z Comtech Can, zdroj: ADC.

Ve spolupráci s Art Directors Club (ADC) zveřejňujeme desítku nejlepších kampaní, které v tuzemsku vznikly v průběhu listopadu. Která z nich vyhrála, si můžete poslechnout v nejnovější AdParádě, v podcastu ADC Kitchen, jenž je k dispozici na platformách SoundcloudSpotify a Apple. Nápovědou, kdo zvítězil, může být host, kterým byl tentokrát Petr Vlasák z agentury Comtech Can. 

Albert: „Ať sněží pravé Vánoce“ – VCCP 

Již potřetí se Albert ve vánoční kampani spojuje s postavou Darebáčka, jenž se snaží pečením dělat radost lidem kolem sebe. Tentokrát se rozhodne nachystat své mladší sestře bílé Vánoce. Kreativu vytvořila VCCP. Spot režírovala Jasmína Blaževič s produkcí Bistro Films. Hudebně ho doprovází známá skladba White Christmas od Deana Martina.

Český červený kříž: „Ruce“ – Comtech Can

Český červený kříž ve své kampani Ruce připomíná, že darování krve je i v současné době covidu důležité. V minutovém spotu jsou zobrazeny lidské ruce v mezních situacích. Kreativní koncept pochází od agentury Comtech Can, realizovala ji produkční společnost Bistro Films v režii Marka Partyše.

T-Mobile: „Jsou svátky“ – Saatchi & Saatchi

T-Mobile ve své letošní vánoční kampani z dílny Saatchi & Saatchi dramatizuje možné sváteční katastrofy spojené s kaprem, stromečkem či štědrovečerní večeří. Hudební doprovod tvoří píseň Karla Gotta „Jsou svátky“. Za realizací stojí produkce Bistro Films a za režií Marek Partyš.

Eko-Kom: „Lidi se nemačkají rádi, ale odpad to miluje!“ – Espresso

V rámci projektu Třiďte hlavou uvedla organizace Eko-Kom novou kampaň, v níž se zaměřuje na to, že je potřeba odpad před vhozením do kontejneru pořádně zmačkat. Pod kampaní je podepsán autorský tým Eda Kauba a Vilém Kabzan, produkci zajistila společnost Espresoo/AZN kru. Režie se ujala dvojice Novak+Nguyen.

Ikea: „Za bezpečný domov“ – Triad Advertising

Ikea se rozhodla věnovat se v následujících letech ve své komunikaci tématu domácího násilí. Její vizí je vytvářet lepší každodenní život pro mnoho lidí, a proto chce iniciovat veřejnou debatu a zvýšit povědomí o domácím násilí a zároveň snížit míru jeho přijatelnosti ve společnosti. Na kreativě spolupracovala agentura Triad Advertising. Produkci zajistilo Bistro Films, režii Marek Partyš.

Lidl: „Nejlepší dárek jsou společné Vánoce“ 

Lidl ve své letošní vánoční kampani sází na ústřední písni Půlnoční od Václava Neckáře a skupiny Umakart. Jejím poselství je, že v aktuální době je nejdůležitější být spolu. O tvůrcích řetězec neposkytuje podrobné informace, na dotaz pouze sdělil, že „vánoční kampaň pochází z dílny české agentury.

Lego: „Rebuild the World“ – Ogilvy

Lego vytvořilo lokální vánoční kampaň pro sociální sítě, kde lehce mění tradiční pohádky. V souladu s mezinárodní nadlinkovou kampaní „Rebuild the World“ cílí na rozvoj fantazie a inspiruje ke společnému hraní rodičů s dětmi. Pod kampaní je podepsána agentura Ogilvy, produkci zabezpečilo Studio Buvol.

Z vánoční kampaně značky Lego, zdroj: Lego

Z vánoční kampaně značky Lego, zdroj: Lego

Footshop: nová vizuální identita – Studio Najbrt

Prodejce streetwearové módy Footshop se spojil s grafickým Studiem Najbrt, aby společně představili novou vizuální identitu. Přesněji řečeno směsici nových log, které mají lépe zdůrazňovat prémiovost značky a podněcovat její zdravou drzost, jež se prolíná napříč „footshopáckou” nabídkou.

Nová vizuální identita Footshopu, zdroj: Footshop

Nová vizuální identita Footshopu, zdroj: Footshop

Pilsner Urquell: „Ty pravé Vánoce jsou, když jsme spolu“ – VMLY&R

Pilsner Urquell chce ve své vánoční kampani spotřebitelům připomenout tradiční hodnoty. Apeluje na lidi, aby se ve svátečních dnech věnovali svým blízkým. Pod kreativou je podepsána VMLY&R, digitální část měla na starosti Triad Advertising. 

Vodafone: Ty pravé Vánoce jsou až po Vánocích“ – McCann Prague

Do své vánoční kampaně obsadil Vodafone vybrané účastníky castingové výzvy ze srpna. Postavena je na nápadu „Ty pravé Vánoce jsou až po Vánocích“. Spoty vznikly pod taktovkou režiséra Ondřeje Sokola.

O finalistech rozhodovali členové ADC:

 • Dejan Štajnberger (VCCP)
 • Richard Kolbe (Publicis Groupe)
 • Ivan Soukup (freelance)
 • Honza Marcinek 
 • Rade Šaptovič (VCCP)
 • Hana Mara (freelance)
 • Martina Tóthová (freelance)
 • Miky Karas (Madmonq)
 • David Suda (WMC Grey)
 • Petr Voborský (freelance)
 • Pavel W. Přibyl (Wilhelm Kinga)
 • Petr Vlasák (Comtech Can)

Výsledky listopadové AdParády si můžete poslechnout v podcastu ADC Kitchen.

K dispozici na platformách Soundcloud, Spotify a Apple.

-stk-